Utorak, 23. Aprila 2024.
12.8 C

DEBAKL KOŠARKAŠICA „MLADOSTI“ U BILEĆI

U 6. kolu Prve lige Republike Srpske za žene, košarkašice „Trebinja  03“ su, rezultatom 83:42, pobijedile Ženski košarkaški klub „Mladost“ iz Prijedora.

Već u prvoj četvrtini susreta u Bileći, vidjela se razlika u kvalitetu, kada su Trebinjke postigle 26, a Prijedorčanke tek 2 koša.

Dominacija “Trebinja” nastavljena je i u drugoj četvrtini, a na odmor se otišlo pri rezultatu 42:7. Trebinjke su, tokom treće četvrtine, ostvarile razliku od plus 50 koševa, pa je domaći trener Milorad Nadaždun ukazao povjerenje djevojkama sa manjom minutažom. To su iskoristile gošće, koje su zadnju četvrtinu dobile rezultatom 21:12.

U timu “Mladosti” Đurđevićeva je postigla 18, Knežević 9, Kovač 7,  Đukić 4, a Papak i Mijatović po 2 koša. Sa dvije pobjede i četiri poraza “Mladost” je četvrtoplasirani, posljednji klub Lige.

Prva liga RS za dame nastavlja se narednog vikenda, a na programu je  polufinale doigravanja za prvaka Republike Srpske. Prijedorska “Mladost” je gost “Igmana“ u Istočnoj Ilidži. Polufinale se igra na dvije dobijene utakmice.