13.8 C

FK “RUDAR PRIJEDOR” JESENJI ŠAMPION: U MREŽI ”KOZARE” ŠEST GOLOVA (FOTO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, očekivano, na domaćem terenu, rezultatom 6:1, deklasirali su “Kozaru” iz Gradiške i ovjerili titulu jesenjeg šampiona Republike Srpske.

U izuzetno fer i korektnom susretu dva rivalska i prijateljska kluba, prvi šut, glavom iznad prečke, u 10. minutu, uputio je Stefan Gavranović. Četiri minuta kasnije  Demir Jakupović jer pogodio stativu.

Terensku incijativu “Rudar Prijedor” je u vođstvo od 1:0, u 16. minutu, na asistenciju Aleksandra Popovića, pretvorio Ognjen Jaćimović.

Golgeter Ognjen Jaćimović je u 30. minutu nesebično uposlio Stefana Gavranovića a ovaj je udvostručio prednost domaćih. U 33. minutu Gavranović precizno šutira i pronalazi Jaćimovića a ovaj postiže svoj drugi odnosni 11. prvenstveni gol za vodeće mjesto na listi strijelaca Republike Srpske.

U nastavku zrelu priliku nije realizovao Aleksandar Vojinović. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Nebojša Stjepanović uputio je oštar šut s desne strane a lopta je završila koji centimetar iznad prečke golmana Đorđa Šarca.

U 49. minutu gostujući igrač  Dejan Glišić uputio je prvi  šut u okvir gola domaćih. U napadu  koji je uslijedio stopostotnu priliku, kad se sam našao pred golmanom gostiju, nije iskoristio Jakupović.

Brzonogi i danas raspoložen za igru Stefan Gavranović-Toti je izvanredno uposlio Aleksandra Popovića a ovaj umjesto u  gol pogađa vanjski dio mreže.

Aleksandar Vojinović je svoj golgeterski učinak pokazao u 68. minutu kad je , iz slobodnog udarca pogodio za rezultat 4:0. Pet minuta kasnije sjevnula je “petarda” u mreži gostiju kad je efektan gol postigao Nemanja Pekija. Počasni gol za goste, u 75.minutu, postiže Miomir Zečević.

Za konačan rezultat  pobrinu  se rezervista “rudara” Draško Lolić golom u 86. minutu.

“RUDAR-PRIJEDOR”-“KOZARA”   6:1(3:0).

Strijelci: 1:0 Ognjen Jaćimović u 16., 2:0 Stefan Gavranović u 29., 3:0 Ognjen Jaćimović u 33., 4:0 Aleksandar Vojinović u 68., 5:0 Nemanja Pekija u 72., 5:1 Miomir Zečević u 75., 6:1 Draško Lolić u 86. minutu.

“RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, No.Petrović, Jakupović (od 71. Ćatić), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Gavranović, Popović ( od 65. Lolić), Marić i Davidović (od 76. Jandrić). Trener: Zlatko Jelisavac. Rezerve: Dejan Milinković, Milan Šakić, Rastko Rokvić i Ranko Dekić.

FK “KOZARA” Bojanić, Babić, Paštar, Petrović, Stamenković ( od 32. Glišić), Zečević, Bubić, Aljetić (od 69. Hamzić), Milojević (od 55. Tomaš), Stjepanović, Kovljen. Trener: Siniša Đurić. Rezerve: Dušan Dončić, Dejan Baštinac, Slobodan  Gvozden, Saša Popović.

Navijači, poserbno vatreni „Alkohol boysi“ su aplauzom ispratili igrače i stručni štab „Rudar Prijedora” i radovali se jesenjoj tituli.

TABELA

1. “RUDAR-PRIJEDOR”      16     11      4       1        34     10      +24   37
  2. “ZVIJEZDA-09”              16    10      5        1        28     11      +17    35

3. “DRINA”                         16     9       6       1        23     8       +15    33

1. “SLAVIJA”                       16    7        6       3       28     22      +6     27

5. “TEKSTILAC Kort”          16     7        5        4       25     16      +9     26

6.”PODRINJE” Janja          16     7        2       7        22     23     -1       23

7. FK “SLOBODA” MG       16    7        0       9       23     26     -3      21

8. FK”ŽELJEZNIČAR-ST     16    5        3       8       20     26     -6      18

9.  FK „SUTJESKA               16     3       5        8       14      25     -11     14

10. FK“SLOGA“ Doboj         16     2       6       8       17      27     -10    12

11.  FK “KOZARA”                16    2       4       10      13      35     -22    10

12. FK „NAPREDAK“            16    2       2       12      13      31      -18    8

U  srijedu, 29, novembra, u  revanš meču četvrtfinala Kupa BiH, poslije priejdorskih 0:3 “rudari# idu na megdan premijerligašu BiH “Krupi”. Tamo će se nadigravati i krunisati uspješnu polusezonu.