4.8 C

FK “RUDAR PRIJEDOR” NA TEŠKOM ISPITU KOD “TEKSTILAC KORTA”

Derbi meč 3.kola Prve fudbalske lige Republike Srpske između domaćeg “Tekstilac Korta” i “Rudar-Prijedora” završen je podjelom bodova, 1:1. Meč dvije koje su na početku šampionata ostvarile maksimalan uspjeh od dvije pobjede ponudio je solidnu fudbalsku predstavu. Domaći “tekstilci” su povolojnu prvu priliku  kad je sa ivice 16-erca šutirao Zarića,a ispod prečke,  loptu je izboksovao  sigurni  golman gostiju Nemanja Petrović. Petrović  se istakao i oko 30. minuta kad su se našli “oči u oči”  Perić ali je ponopvo  dobro intervenisao Petrović.

Šut Milakovića iz 53. minuta ponovo zaustavlja Petzrović.  Korpulentni ofanzivac “rudara”, golgeter Ognjen Jaćimović je šutirao a iskusni golman Dejan Plisnić bio na visini zadatka.

U 84. minutu sjajan  centaršut uputio je iskusni Nemanja  Pekija, a  Jaćimović postiže vodeći gol za goste. Radost Prijedorčana bila je kratkog daha:u 87. minutu,nakon udarca iz ugla, gužvu u kaznenom prostoru #Rudar Priejdora” iskoristio je  Perići susretje okončan rezultatom 1:1.

Tekstilac Kort je prvo mjesto prepustio “Slobodi” iz Mrkonjić Grad ,  a “Rudar Prijedor” je četvrti.

U narednom kolu u Prijedoru se igra krajiški derbi u kom je gost banjalučki “Želejzničar”.