FK „RUDAR PRIJEDOR“: PORED BROJNIH PROMAŠAJA OSVOJILI TRI BODA

Fudbaleri “Rudar-Prijedora” nastavili su pobjednički niz i u okviru Trećeg kola Prve lige Republike Srpske, na svom terenu,  rezultatom 3:1, porazili  su “Borac” iz Šamca. Izabranici Zlatka Jelisavca preko Aleksandra Vojinovića imali su idealnu priliku za gol u prvom i Bojana Burazora u osmom minutu. Vodeći gol u 9. minutu, postigao je  Stefan  Gavranović. U nastavku susreta Bojan Burazor, Milan Šakić, Slaven Kovljen, Dušan Milinković i Ognjen  Jaćimović nisu iskoristili zrele prilike. U 65. minutu Burazor je postigao drugi gol za domaćine. Neiskorištene šanse Ervina Ćatića, Bojana Burazora i Slavena Kovljena kažnjavaju gosti i u 76. minutu, nakon autogola ponajboljeg igrača susreta Dušana Milinkovića, smanjuju rezultat na 2:1. U nastavku susreta sudija Slavoljub Gogić, dosuđuje jedanaesterac  za „Borac”. Golman Nemanja Petrović je odbranio šut Zoran Brkovića i spriječio izjednačenje a i veliko iznanađenje za 300 poklonika fudbala. Pobjedu “rudarima” je u  88. minutu ovjerio Ognjen Davidović efektnim golom za končačnih 3:1. Tri gola, autogol i i tri boda u ovom meču “Rudar Prijedor” su doveli na treće mjesto prvenstvene tabele. Pobjednički niz  žele nastaviti u  Četvrtom kolu na gostovanju kod četvrtoplasiorane “Sutjeske” u Foči.