Četvrtak, 18. Aprila 2024.
3.8 C

FK „Rudar-Prijedor“: Protiv „sokolova“ za bodove

Fudbaleri „Rudar-Prijedora, nakon serije od pet  utakmica bez poraza, u 9. kolu šampionata Republike Srpske gost su „Slavije“ u Istočnom Sarajevu. U prošloj takmičarskoj sezoni Prijеdorčani su na svom terenu slavili sa visokih 4:0 (Liga za prvaka) a  u dva sureta, kod gostiju, ostvarili su pobjedu i remi 0:0. Iz tadašnjeg tima u „Rudar Prijedoru“ danas su ostali samo Nemanja Pekija, Ognjen Davidović i golman Mirza Hamzabegović.

“Slavijini“ sokolovi su trećeplasirani tim lige sa 13 bodova,  a „Rudar Prijedor“ zauzima  deveto mjesto.

Trenera Prijedorčana  Nedžada  Žerića ohrabruje činjenica da su u poslednja tri meča ostvarili dvije pobjede i remi. Na drugoj strani “Slavija” je , sa dva poraza i remijem, u rezultatskoj krizi. Žerić ističe:

-Taktički mudro krenućemo od prvog minuta susreta. Moji momci će morati mnogo trčati i prvenstveno u meč ući sa velikom željom  i voljom. Domaćim se vratilo nekoliko iskusnih igrača i to nam je najveći problem. Uvjeren sam  da ćemo dati maksimum i ostvariti povoljan rezultat, konstatatovao je Žerić.

U meču protiv “Slavije” nedostajaće povrijeđeni  Rastko Rokvić i Nikola Marmat a neizvjestan je nastup Ognjena Davidovića koji se žali na povredu. Mladi prvotimac Mile Kovačević očekuje veoma tešku utakmicu dva bivša premijerligaša BiH.

-“Slavija” je ove sezone spoj mladosti i iskustva. U tri poslednja susreta su osvojili bod i nemaju pravo na kiks. U rezultatskoj krizi dodatno opterećenje “sokolovima” svakako je i eliminacija iz Kupa Republike Srpske i Kupa BiH. Mi tu vidimo svoju šansu. Daćemo svoj maksimum i popraviti bodovni saldo, kategoričan je Kovačević.

Utakmica se igra u subotu, 6. oktobra na stadionu “Slavije” sa početkom u 15,30 časova.

U srijedu, 10.oktobra , od 15 časova i 30 minuta, u osmini Kupa RS, ”Rudar-Prijedor” je domaćin premijerligašu BiH, “Krupi” iz Vrbasa.