Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

FUDBAL: REMI „GOMJENICE“ I OFK „BRDA“

Nakon sedmodnevnih priprema fudbalski klubovi Regionalne  lige RS, grupa Zapad, “Gomjenica” i “Brdo”, odigrali su test meč koji je završen rezultatom 2:2.

Domaćin utakmice, “fenjeraš” “Gomjenica”, je već u drugoj minuti preko Stefana Stojića došla u vođstvo od 1:0. Nakon nekoliko zrelih prilika, gostujuće “Brdo” je u 30. minutu izjednačilo preko Damira Gredelja. U poslednjim trenucima prvog poluvremena  Đorđe Kreća postiže gol za vođstvo Gomjenice od 2:1.

U 52. minutu golgeter “Brda” Damir Gredelj  postiže  svoj drugi gol za, ispostaviće se, remi 2:2.

FK “GOMJENICA” – OFK “BRDO” (Hambarine)

Stadion  FK “Gomjenica” kod “Celpaka”. Gledalaca 50.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor).

Strijelci: 1:0 Stojić, 1:1  Gredelj, 2:1 Kreća, 2:2 Gredelj.

FK “GOMJENICA”: V.Vasiljević, Stipić, Čorokalo, Tadić, V. Dragić, Knežević, Đurkić, Torbica, Stojić, Radanović, Kreća.Igrali su još: M. Dragić, Lazić, D. Vasiljević, Zorić, Kekić

OFK “BRDO”: Čaušević, Kljajić, Borovac, Stegić, Mešić, D. Mujadžić, Selimović, Ibričić, Aleksić, Gredelj, Sarhatlić. Još su igrali: Musić, A. Mujadžić, Miljević i Grbić

FK “Gomjenica”, trenutno poslednjem timu Regionalne lige, predstoji mnogo posla. Za nekoliko dana na funkcijama predsjednika kluba izmjenili su se Željko Torbica, Rajko Drinić, a aktuelni predsjednik je Željko Gvozden. Umjesto Mile Kotorana novi trener je  Igor Mršić.

Devetoplasirano “Brdo”, trenera Amira Kaltaka,  najbolje je plasirani tim  prijedorske regije u ovom rangu takmičenja, a prati ga deseta FSA Prijedor.