Petak, 19. Aprila 2024.
2.8 C

Fudbaleri „Omarske” na 14. mjestu Druge lige RS

Fudbaleri „Omarske” nastavljaju sa lošim rezultatima u Drugoj ligi RS, grupa Zapad. U jedanaestom kolu „Omarska” je, na domaćem terenu,  poražena sa 4:2 od lidera “Jedinstva” iz Žeravice.   “Omarska” je u vođstvo od 1:0 došla u 10. minutu preko Rosića, ali nakon toga, gosti su preuzeli inicijativu i dominirali su do kraja  meča. Izjednačenje je uslijedilo u 13. minutu kad je strijelac bio najbolji akter utakmice Škorić.    U 39. minutu Kovljen  dovodi goste u vodstvo od 2:1. U poslednjim trenucima prvog poluvremena gosti su izveli  akciju koju svojim drugim golom završava Škorić. U drugom poluvremenu domaći su pokušavali parirati gostima ali u 76. minutu  Bubić doveo goste u vodstvo od 4:1. Od 83. minuta kod gostiju, zbog dva žuta kartona, isključen je Petrović a konačan rezultat u 89. minutu je postavio Krecelj.

STOTKA BRANKA ROSIĆA

Fudbaler  Branko  Rosić je sa 20 godina 8 mjeseci i 20 dana odigrao stotu utakmicu za “Omarsku” i tako postao najmlađi igrač u istoriji kluba sa stotinu utakmica iza sebe. Ujedno je i  najmlađi strijelac u istoriji kluba.

“Omarska” je, sa dvije pobjede, remijem i osam poraza, te gol razlikom 14:27 osvojila sedam  bodova  na četrnaestoj poziciji. Pred izabranicima trenera  Milenka Vulete  je težak zadatak kako bi izbjegli seobu u  niži rang.