11.8 C

FUDBALERI “OMARSKE” U POBJEDNIČKOJ SERIJI

Fudbaleri  „Omarske” nakon lošeg starta u Drugoj Ligi Republike Srpske, grupa Zapad, nižu pobjede. Nakon što su  tri boda osvojili  u Doboju, uvjerljivu pobjedu od 4:0 ostvarili su na domaćem terenu protiv poslednjeplasiranog banjalučkog  “BSK.a”. Prema viđenom rezultat je trebao biti ubjedljiviji, međutim veoma dobro je branio gostujući  golman Simatović, a istovremeno igrači “Omarske” nisu imali golgeterski dan.

„Omarska” je vodeći gol postigli u 16.minutu preko Branka Rosića, a prednost domaćih udvostručio je Mirko Hrvaćanin. U drugom poluvremenu BSK je krenuo nešto ofanzivnije, ali je “Omarska” imala više prilika. U 60. minutu golgeter Anando Krecelj  je  iskoristo grešku odbrane gostiju i postigao efektan gol za 3:0. “Omarska” je do kraja susreta igrala vikoriju pred golom gostiju, stvarala šanse, ali su se redali promašaji. Nemanja Nišević je u 77. minutu  postigao  gol za konačnih 4-0. Ovom pobjedom “Omarska” se odvojila od donjeg djela tabele. Izabranici Milenka Vulete, rasterećeni i kompletni, u nedjelje gostuju  u Dubravama, “Dubrave” su u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazale da se radi o odličnoj ekipi, koja je svojim igrama zaslužila bolju poziciju od  sedmog mjesta. Vatreni navijači iz Omarske biće i na ovom meču.

Sinoć je su navijači iz Omarske gostovali u Sloveniji i nisu se pokajali!  FK„Liverpul” je u crno zavio FK “Maribor”! “Crveni đavoli” su, u gostima slavili sa (7:0), a ovaj meč ostaće upisan u istoriji engleskog fudbala. Trijumf  tima sa “Enfilda”, najvećem  koji je neki engleski klub ostvario u Ligi šampiona na gostujućem terenu, prisustvovali su i navijači iz Omarske. Bili su uz  „Liverpul” i Željka Buvača koji je uz Klopa najzaslužniji za ovaj uspjeh “đavola”.