Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

Fudbaleri „Rudar Prijedora“ bolji od „Sutjeske“ (video)

Fudbaleri „Rudar Prijedora“, drugu domaću pobjedu, u sedmom susretu, ostvarili su pobjedom od 2:1 nad “Sutjeskom”. Gosti su u petom  minutu  golom  Boška  Radovića došli u vođstvo od 1:0. Deset minuta kasnije glavni sudija Mladen Mirić propustio je da dosudi jedanaesterac za domaće kad su gosti igrali rukom, a zatim u šesnaestercu srušili Muju Mujagića.

Priliku da izjednače imali su Haris Lezić i Nedeljko Crnomarković, te Nemanja Pekija. U 37. minutu na 1:1 izjednačio je Mile Kovačević. Dva minuta kasnije šansu nije iskoristio Nemanja Mrkić. Prijedorčani su, uz pomoć oko 200 navijača, drugo poluvrijeme zaigrali bolje i u 55. minutu Nedim Ramić je pogodio stativu, a dva minuta kasnije i vodeći gol za 2:1. Nakon ovog meča i druge uzastopne pobjede zadovoljni su bili trener Nedžad Žerić i golgeter Mile Kovačević. Ističu važnost druge uzastopne pobjede.

Za „Rudar Prijedor” igrali su: Hamzabegović, Ramić, Lezić, Lajić, Kovačević, Gavranović (od 90+3 Da.Marmat), Pekija, Crnomarković, Mrkić (od 89.Dragić), Mujagić (od 83.Živanić) i kapiten  Davidović. Rezerve: Petrović, An.Žerić, Zmijanjac, St.Mikić.

Sudijska trojka iz Bijeljine loše je obavila posao pa se u klubu i na tribinama pitaju: dali su greške plod neznanja ili namjere “ljudi u crnom”. „Rudar Prijedoru“ slijedi gostovanje kod “Kozare” i derbi protiv “Borca” u Prijedoru. Kovačević je uvjeren u pobjede u oba meča. Petom pobjedom i sa četiri remija i toliko poraza, te gol razlikom  11:11 “RudarPrijedor” je treći tim Lige.