Petak, 29. Marta 2024.
12.8 C

FUDBALERI „RUDAR PRIJEDORA“ NA LIDERSKOJ  POZICIJI  (VIDEO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, protiv neugodnog protivnika „Tekstilac Korta”, nakon osam prvenstvenih susreta, ostvarili su domaću pobjedu od 2:0 i nakon 14. kola lider su šampionata Republike Srpske.

Od prvog minuta derbija 14. kola šampionata Republike Srpske, na domaćem terenu, „rudari“ su  krenuli  ofanzivno i već u petom minutu imali stopostotnu šansu za gol preko Ognjena Jaćimovića. Golgeter Prijedorčana Jaćimović nije iskoristio još dvije šanse, a prilike za gol nisu iskoristili Milan Šakić, Aleksandar Popović, te Stefan Gavranović. U posljednjim sekundama prvog poluvremena, izvanrednom intervencijom golman Đorđe Šarac spasio je mrežu i spriječio vođstvo gostiju.

U nastavku Milan Šakić se našao sam ispred gola gostiju, promašio okvir gola, a vođstvo gostiju, posljednjim atomima snage, spriječio je kapiten “rudara” Nemanja Marić. Ipak, u 57. minutu, na asistenciju Stefana Gavranovića-Totija, Draško Lolić pogađa za vođstvo “rudara” od 1:0. Iako su gosti stezali obruč oko solidnog golmana Šarca, u drugoj minuti sudijske nadoknade, korner je izveo Lolić, a Jaćimović pogađa nebranjeni, dio mreže tima iz Dervente za 2:0. Bio je to njegov osmi gol i za vodećim strijelcem Srpske Aleksandrom Milakovićem zaostaje samo gol.

Zadovoljni rezultatom i prvom pobjedom, nakon osam prvenstvenih susreta, nad „Tekstilac Kortom“ bili su trener Zlatko Jelisavac i kapiten Nemanja Marić. Serijom od četiri prvenstvene pobjede i nakon remija “Zvijezde 09”, na domaćem terenu, „Rudar Prijedor“ je sa 31 bodom na čelu tabele. U narednom meču, u Banjoj Luci, Prijedorčani su gost “Željezničar Sport tima” i žele pobjedu. Očekaju kiks “Zvijezde 09“ kod „Slavije“ i da se sa pet bodova viška ustabile na čelnoj poziciji.