4.8 C

FUDBALSKI BARAŽ: “PODGRMEČ” PREKO JEDANAESTERACA SAČUVAO LIGAŠKI STATUS

Fudbalski susret baraža za popunu Četvrte lige fudbalskog saveza područja Prijedor, između drugoplasiranog kluba  5.  lige „Rasavaca “ i „Podgrmeča“ iz Oštre Luke,  okončan je rezultatom 2:1 za  “Podgrmeč”, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U četvrtoj seriji penala golman “Podgrmeča” Zoran Ćurčija zaustavio je šut Bojana Davidovića i donio slavlje timu “Podgrmeča” konačnim  rezultatom 5:4.

Meč u Rasavcima, odigran pred više od 250 gledalaca, dobro su otvorili domaćini i  u  36. minutu, nakon veleslaloma Ace Aleksića u odbrani gostiju, vodeći gol je postigao Radovan  Milinković. Nenad Vasiljević je u 59. minutu postigao drugi gol za Rasavce i trasirao put kluba za Četvrtu ligu. Gosti, bez igrača rezerve, nisu se predavali, a Marko Janjetović, najbolji akter meča, u 79.minutu,  postiže gol za  “Podgrmeč”. Uprkos šansama domaćih, a i gostiju, do kraja susreta, rezultat se nije mjenjao. Obzirom da je  prvi susret, odigran u Oštroj Luci, okončan rezultatom 2:1 za  “Podgrmeč” pristupilo se  izvođenju jedanaesteraca. Dejan Novković, kapiten “Rasavaca”, žali za propuštenim šansama u oba susreta.

„RASAVCI”- “PODGRMEČ “ 2:1(1:0)-4:5

Rasavci – Stadion: FK „Rasavci”. Gledalaca: 250. Sudija: Blaženko Torbica (Prijedor). Strijelci: 1:0 Milinković u 36., 2:0 Vasiljević u 59. 2:1 Janjetović u 79.minutu. Strijelci iz jedanaesterca : Aleksić, Novković, Veselinović i Reljić za “Rasavce”, a Knežević, Đukić, Janjetović, Crnomarković i Đenadija za “Podgrmeč”.

Žuti kartoni: Aleksić, Mijić, Vukić, Novković (“Rasavci”), Sovilj, Ćurčija, Ostojić, Crnomarković, Knežević, Kukolj (“Podgrmeč”).

“RASAVCI”: Mijić, Babić, Davidović, Veselinović, Novković, Reljić, Milinković (od 70. Vukić ), Aleksić , Tomić (od 89. Mršić), Vasiljević.

“PODGRMEČ”: Ćurčija, Ostojić, Kukolj , Đenadija, Đukić, Sovilj, Radulović, Crnomarković, Radanović, Knežević, Janjetović.

Igrač utakmice: Marko Janjetović (Podgrmeč).

Fudbalski klub “Rasavci”, u srijedu 28. juna, obilježava 30 godina osnivanja. Predsjednik kluba Pero Milošević žali za propuštenom prilikom da jubilej proslave povratkom u Četvrtu  ligu fudbalskog saveza Područja Prijedor. Podsjetimo, da je šampion Četvrte lige “Sloga” iz Saničana, a u ovaj rang takmičenja plasirala se “Ljubija”.