Petak, 19. Aprila 2024.
2.8 C

FUDBALSKI DERBI: „PODRINJE“ TRESLO OBE MREŽE

U  derbiju 4. plej-ofa za  prvaka Republike Srpske fudbaleri “Rudar-Prijedora” danas su na Gradskom stadionu u Prijedoru doživjeli poraz rezultatom 1:2 od “Podrinja” iz Janje. Umjesto druge pozicije „rudari“ su se „ukopali“ na treće mjesto i za vodećim „Borcem“ zaostaju 15 a “Podrinjem” 5  bodova.

Pred početak susreta, minutom ćutanja, odata je dužna pošta fudbaleru i sportskom radniku Zoranu Janjetoviću koji je, u 50. godini života,  iznenada preminuo prije godinu dana.

Na otvaranju meča zaprijetili su gosti u 10. minutu a šut Dejana Vučića krajnjim naporima zaustavio je golman domaćih Dejan Inđić. Vođstvo gostiju uslijedilo je  u 14. minutu kad  je pored uspale odbrane domaćih, na asistenciju Dženana Redžića, gol postigao Dragan Došlo.

Zrelu priliku da udvostruči vođstvo gostiju, dva minuta kasnije, nije iskoristio Vučić.

U danas raštimanom orkestru “rudara” obećavajuće prilike bile su  šutevi Vedrana Panića iz 20. i 32. minuta ali promjene rezultat nije bilo.

Pred početak drugog poluvremena kapiten “Rudar Prijedora” Nemanja Marić položio je cvijeće ispred postera Zorana Janjetovića na istočnoj tribini. Igrači su se potom poklonili sjeni  svog idola i Zoki Janjetoviću odali dužnu poštu.

Najvjerniji navijači zatim su razvili  transparent na kom je pisalo: “GODINA JE PROŠLA, SVE NA TEBE PODSJEĆA”.Duže vrijeme skandirali su Zoki Janjetoviću.

U drugom poluvremenu malo je bilo fudbalske igre. Gostujući igrači često su padali, valjali se po terenu, pravili prekide. Bezidejnom igrom parirali su im domaći.

Nakon što je Vučić propustio idealnu priliku da povisi vođstvo na 2:0, izjednačenje je uslijedilo u 66. minutu. Vedran Panić je uputio oštar šut a u živom zidu gostiju loptu je glavom u svoju mrežu sproveo strijelac vodećeg gola  za goste Dragan Došlo.

Od 71. do 73. minuta “visio” je gol “Rudar Prijedora”. Nakon što je šut Vučića završio  koji centimeter kraj stative golmana Inđića, opasno je zaprijetio i Dženan Redžić. Šut rezerviste “Podrinja” Filipa Vujića, u poslednjem trenutku, izblokirao je  Aleksandar Vojinović.

U 85. minutu golman Dejan Inđić je pogrešno degažirao loptu, gosti su organizovali kontranapad. U kaznenom prostoru domaćih Dejana Vučića zaustavio  je  malerozni Novica Petrović. Sudija  Aleksandar Njegovirović je to okarakterisao za jedanaesterac.

Najstrožiju kaznu je izveo  najbolji akter susreta Dejan Vučić i postigao gol za 2:1 “Podrinja”. To je 11. uzastopni susret u kom “Podrinje” nije osjetilo gorčinu poraza.

U timu “Rudar -Prijedora” nedostajali su golgeter Draško Lolić, Rastko Rokvić, Stefan Gavranović te Mile Popović. Njihovo odsustvo ne može biti opravdanje za anemičnu igru tima i poraz.

FK “RUDAR-PRIJEDOR” -FK “PODRINJE” JANJA 1:2(0:1)

Strijelci: 0:1 u 14. minutu Dragan Došlo, 1:1 u 67. min.Vedran Panić, 1:2 (jedanaesterac)u 86.minutu Dejan Vučić.

Žuti kartoni: Vedran Panić , Slaven Kovljen, Novica Petrović i  Ervin Ćatić (“Rudar Prijedor”), Dženan Redžić i Stefan Janjić (FK “Podrinje” Janja).

FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Dejan Inđić, Ognjen Davidović, Aleksandar Vojinović, Novica Petrović, Milan Šakić,  Srđan Malinović, Ognjen Jaćimović ( od 46. Nikola Miličević), Slaven Kovljen(od 58.Ervin Ćatić), Vedran Panić (od 78. Ammar Paunović), Haris Harambašić i Nemanja Marić.Rezerve: Đorđe Šarac, Milenko Malović, Dušan Milinković, Predrag Lajić. Trener: Zlatko Jelisavac.

FK “PODRINJE” JANJA: Savo Đurić, Muhamed Jusufović, Adnan Barjektarević, Dženan Redžić (od 88. Aleksandar Simić), Mirsad Arnautović, Stefan Janjić, Dejan Vučić, Dragan Došlo (od 69. Filip Vujić), Muhamed Sajtanović, Damjan Krajišnik, Živan Marković. Rezerve: Boriša Bodiroga i Dragan Arsenović. Trener: Senad Hadžić.

U  četiri susreta plej-ofa prijedorski “rudari” su ostvarili pobjedu, remi i dva poraza.

Na tabeli je vodeći “Borac” sa 65 bodova: 20 pobjeda  5 remija i jednim porazom. Gol razlika je plus 39  (47 :8).

“Podrinje” ima 50 bodova: 15 pobjeda,  5 remija,  6 poraza  i gol razliku 38: 19 (plus 19).

Trećeplasirani “Rudar Prijedor” je u 26 susreta osvojio 45 bodova:  13 pobjeda, 6 remija, 7 poraza. Gol razlika je solidna: plus 22 .

U narednom kolu “rudarima” je domaćin “Borca” iz Banjaluke.