Petak, 29. Marta 2024.
7.8 C

GOL KOVLJENA U SUDIJSKOJ NADOKNADI ZA TRI BODA „RUDARA“

Fudbaleri  „Rudar-Prijedor“, danas su na Gradskom stadionu rezultatom 2:1, pobjedili „Kozaru“ iz Gradiške.

Po teškom terenu odigran je meč 2. kola plej-ofa za prvaka Republike Srpske.

Gosti su povoljne prilike imali preko Aleksandra Popovića i Dejana Glišića, a Draško Lolić je prvi šut uputio u 28. minutu ravno u ruke golmana Đakušića. Milan Šakić je zaprijetio u 38. minutu i to je bilo sve vrijedno pomena za 45 minuta meča.

Golman Stefan Đakušić je u 67. minutu bio na visini zadatka i u istom minutu dva puta izboksovao šuteve Milana Šakića.

Šakić je u 72. minutu sam došao pred gol gostiju ali  realizacije nije bilo. Kazna je uslijedila u  84. minutu, kad je korner izveo Neven Bunić.  Lopta je pogodila odbrambenog igrača domaćih a  Igor Makitan pogađa za vođstvo „Kozare“ od  1:0.

Tri minuta kasnije, na asistenciju Stefana Gavranovića, izjednačio je Ognjen Jaćimović.

U prvom minutu sudijske nadoknade gol vrijedan tri boda za „Rudar Prijedor“ postigao je rezervista Slaven Kovljen.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”-„KOZARA“  2:1 (0:0)

Gradski stadion u Prijedoru.  Gledalaca: 150.

Strijelci: 0:1 Mikitan u 84 minutu, 1:1 Ognjen Jaćimović u 87, 2:1 Slaven Kovljen u 90 plus 1 minut sudijsek nadoknade.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”:Inđić, Davidović, Vojinović, Lolić, Šakić (od 81. Panić), Rokvić (od 65.  Kovljen), Malinović, Jaćimović, Gavranović, Harambašić i Marić. Rezerve: Inđić,  Malović, Milinković, Miličević, Popović. Trener: Zlatko Jelisavac

FK „KOZARA“: Đakušić, Petrović, Makitan, Glišić, Popović (od 76.  Petković), Majdanac, Škorić (od 64. Majetić), Marin, Aljetić, Bunić i Dekić. Trener: Velimir Stojnić

Fudbaleri „Rudar Prijedora“u narednom kolu gostuju kod „Tekstilac Korta“ u Derventi.