4.8 C

GOLGETER OGNJEN JAĆIMOVIĆ POGODIO ZA TRI BODA I PREKINUO SERIJU PORAZA “RUDARA”

“Fudbaleri “Rudar Prijedora” prekinuli su seriju poraza u plej -ofu za šampiona Srpske pobjedom od 1:0 na gostovanju u Gradišci.

Po kišovitom vremenu i terenu teškom za igru izabranici Zlatka Jelisavca su, u svim segmentima igre, nadvisili  FK “Kozaru”.

U prvom poluvremenu Prijedorčani su imali dvije do tri solidne prilike. Vodeći gol postignut je nakon kornera kad je na centaršut Popovića izvanredno reagovao golgeter Ognjen Jaćimović i pogodio, ispostaviće se, za tri boda.

U drugom poluvremenu, od 55. do 70. minuta “Kozara” je imala incijativu, a gosti dvije do tri šanse. U 85. minutu priliku da udupla prednost Prijedorčana nije iskoristio Milan Šakić.

U sudijskoj nadoknadi “Kozara” je u dva navrata ugrozila gol Prijedorčana.

“KOZARA” GRADIŠKA – FK “RUDAR-PRIJEDOR” 0:1 (0:1)

Gradski stadion. Gledalaca : 100. Strijelac: Ognjen Jaćimović u 30. minutu. Žuti kartoni: Bunić, Aljetić, Z. Petković i Popović  (nedozvoljeno oštar start nad protivničkim igračom), Dekić  (  (nesportsko ponašanje -prigovor na odluku sudije) (“Kozara”. Zbog oštrog stata u “Rudar Prijedoru” su “požutjeli”   Gavranović i  Milinković a kapiten  Rastko Rokvić je, u 86. minutu prigovorio na odluku sudije.

“KOZARA” GRADIŠKA: Đakušić, Petrović,  Glišić, Popović ( od. 46. minuta Vl.Petković), Majdanac, Škorić ( od75. S. Popović), Marin, Petković,  Aljetić ( od 65. Majetić), Bunić, Dekić. Rezerve: Bojanić,  Hamzić,  Mirjanić i Vukotić. Trener: Velimir Stojnić

FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, Malović, Vojinović, Lolić, Šakić, Rokvić, Milinković, Jaćimović, Gavranović,  Kovljen,  Popović. Trener: Zlatko Jelisavac

U ovom susretu nisu igrali povredama roviti Marić i Ćatić te Inđić,  Kuridža i Polovina.

Sa 48 bodova “Rudar Prijedor” je četvrti i tri boda zaostaje za “Drinom”, pet za “Podrinjem” i  za šampionom „Borcem” 26 bodova.