4.8 C

I PORED UMORA “MIRA” BOLJA OD “KATARINE”

Rukometašice prijedorske „Mire“ su teže od očekivanog, rezultatom 27:24, savladale gostujuću  ekipu „Katarine“iz Mostara.  U zaostaloj utakmici 8.kola Premijer lige BiH za rukometašice prvo poluvrijeme je bilo u znako obostrano izjednačene igre. “Mira” je dobro otvorila meč i za  2 minuta postigla 2 gola. Nakon 5 minuta igre bilo je 5:2 za  izabranica Ljubice Ivetić.

img_9881

Osjetnu prednost domaće igračice imale su u 16. minutu susreta kad je na semaforu bilo 10:6. Serijom od tri gola za dva minuta gošće su se primakle  na gol minus (9:10). Poluvrijeme je okončano rezultatom 14:13 za “Miru”.

img_9873

U nastavku meča osjetio se umor tima “Mire” nakon dva meča Čelendž kupa  u Holandiju i gostovanja kod “Izviđača” u Ljubuškom. Mostarke su to iskoristile i u  35. minutu izjednačile rezultat na 16:16.

img_0222

Sa vezana 3 gola rukometašice Mire”, nakon 42 minuta igre, dolaze do prednost od 3 gola (19:16). Uporne Mostarke su u 57. minutu došle na gol razlike: 24:23. Sa dva efektna gola povratnica u tim Prijedorčanki Azra Bašanović  stavlja pečat za rezultat 26:23.

img_0208

U pobjedničkom timu “Mire” Bašanovićeva  je postigla 10 golova ( 4 sedmerca), Šejla Kararić 5, a po 3 gola, dale su, Dunja Kunovac, Adrijana Damjanović i Nevena Lukač. U listu strijelaca su se upisale: Duška Tintor, Dragana Mutić i Teja Sladaković.

Darjana Vukliš je imala 15 odbrana, jedan sedmerac. Uz golmane Mariju Gligorević i Dajanu Rosić u pobjedničkom timu “Mire” bile su: Sanja Vukman, Anja Suvajac, Dragana Dojčinović, Jelena Mutić i Jelena Torbica.

Kod gošći Marija Gudelj je bila najbolja sa 13 postignutih golova, Maja Knezović 5, Antonija Rotim 4, a Ivana Rozić i Andreja Soldo po gol.  Nikoline Petrović  je imala 15 odbrana.

Drugoplasirana “Mira” u narednom kolu domaćin je “Krivaji”.