4.8 C

JAĆIMOVIĆ POGODIO ZA TRI BODA (FOTO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora”rezultatom 1:0, na Gradskom stadionu u Prijedoru, pobjedili su večeras tim FK ” Napredak” iz Donjeg Šepka. Gostujući tim, novajlije u Prvoj ligi Republike Srpske, pokazao se kao čvrst protivnik.

U 14. minutu, nakon slobodnog udarca Draška Lolića, u opštoj gužvi u golmanskom prostoru, najbolje se snašao Ognjen Jaćimović i postigao gol, ispostaviće se, vrijedan tri boda.

U nastavku izvanrednu priliku da udvostruči prednost domaćih propustio je Draško Lolić. Zrelu priliku da postigne gol nije iskoriostio povrartnik u tim  Demir Jakupović.

U nastavku gosti su zaigrali angažovano i u  60. minutu bili nadomak izjednačenja. Na centaršut Zorana Matića, iz golmanskog prostora, reagovao je centarfor Ljubiša Jovanović. Na visini zadatka je bio golman Nemanja Petrović  i zaustavio njegov šut.

U finišu susreta rezervista Stefan Gavranović uputio je snažan šut a lopta je završila iznad same prečke.

Na igru se svakako odrazilo i stanje travnatog djela terena na kom je to bio prvi ovosezonski meč domaćih “rudara”.

Izabranici Zlatka Jelisavca, u dva kola šampionata Srpske, ostvarili su maksimalan učinak od dvije pobjede.

FK “RUDAR-PRIJEDOR” – FK “NAPREDAK” 1:0 (1:0)

Gradski stadion Prijedor. Gledalaca : 200. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš), odličan. Strijelac: Ognjen Jaćimović u 14. minutu. Žuti kartoni: Marić i

No.Petrović (nedozvoljeno oštare start nad protivničkim igračem) te  Sladoje (odugovlačenje nastavka igre).

FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Ne.Petrović, No. Petrović, Jakupović (od 90.minuta Al. Popović), Lolić, Šakić (od 55. Gavranović), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Marić ( od 80.Jandrić), Davidović.

Rezerve: Šarac, Vejnović, Rokvić, Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.

FK “NAPREDAK”: Arnautović, Biberdžić, Veselinović, Mijailović, Sladoje, Zarić, Pantić (od 90. Lukić, De.Marić ( od 84. Petrović), Jovanović,  Stojanović, Matić. Rezerve: Savić, Arsenović, Simić.

U narednom kolu  “Rudar Prijedor” gostuje u Derventi “Tekstilac Kortu” .