13.8 C

JUNIORI “RUDAR PRIJEDORA“ SAVLADALI „MLADOST“

Juniori „Rudar Prijedora“ sa 2:1 savladali su ekipu „Mladosti“, na gostovanju u Doboj Kaknju. Prvi gol za prijedorski tim postigao je Miloš Sadžak u 32. minuti, a sa 1:0 se otišlo na odmor. Na 2:0 povisio je Kenan Čunjalo. Domaća ekipa uspjela je doći do utješnog pogotka u samom finišu utakmice, golom Muslića u 84. minuti.

Pobjeda je i više nego zaslužena, smatra trener juniora „Rudar Prijedora“ Srđan Marjanović, dodajući da je trijumf mogao biti i ubjedljiviji, ali nije iskorišteno nekoliko izvjesnih prilika za pogotke. Sa 13 osvojenih bodova, četiri pobjede, jednim neriješenim susretom i jednim porazom, ekipa „Rudar Prijedora“ zauzima treću poziciju u Omladinskoj premijer ligi BiH.

Nakon šest kola, ispred prijedorskog tima nalaze se samo „Željezničar“ i „Zrinjski“. Ova pobjeda dobar je uvod u narednu utakmicu, kada u Prijedor dolazi banjalučki „Borac“. Krajiški derbi igra se u nedjelju, 15. avgusta, sa početkom u 16.00 časova, na Gradskom stadionu u Prijedoru.

Iz „Rudara“ su pozvali Prijedorčane da u što većem broju dođu na ovu utakmicu i da podrže ove momke koji su, iako najmlađa ekipa u takmičenju, prevazišli sva očekivanja visokim plasmanom na tabeli. Podrška sa tribina sigurno bi im mnogo značila i bila bi dodatni podstrek u ovakvoj utakmici sa rivalima iz Banja Luke.