9.8 C

KARATE ŠAMPIONAT BALKANA: DAMIR BURNIĆ PETI, KUZMANOVIĆEVA  ISPALA U PRVOM KOLU

Na karate šampionatu Balkana za mlade, održanom u Turskoj od 18. do 21. maja, članovi Karate kluba “Šodan” Prijedor  Jelena Kuzmanović i Damir Burnić nisu uspjeli osvojiti medalju.

Kuzmanovićeva je ispala u prvom kolu, dok je Burnić, u zadnjih 6 sekundi,  izgubio meč za bronzanu medalju i zauzeo od  petog do osmog mjesta.

Trener i interancionalni karate sudija Rajko Vučićević  za naš portal je izjavio: -Žal za medaljom ostaje, ali je to za našeg Damira, kao i za naš klub, veliki uspjeh. Zahvaljujemo se gradonačelniku grada Prijedora Milenku Đakoviću, koji je pokrio troškove odlaska naše tročlane ekipe na Balkanski šampionat, istakao je Vučićević.

Podsjetimo da su vizu za šampionat Balkana ovo dvoje  karate nada ostvarili na  karate Prvenstvu BiH za pionire i nade, održanom u Palama kad su, u konkurenciji  800 sportista iz 99 klubova,  osvojili bronzane medalje u borbama.