Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

KOŠARKA: BANJALUČKI „BORAC“ SA  70:65  SLAVIO U PRIJEDORU (FOTO)

Košarkaši „Borca“ iz Banja Luke, podmlađenu i igrački oslabljenu ekipu „Prijedora”, savladali su rezultatom 70:65. Pobjednik je odlučen u poslednjih četiri  minuta  kad su gosti uspjeli slomiti otpor domaćina.

„Borac“je bolje otvorio meč i nakon pet minuta igre imali rezultat  10 :7. Prvu četvrtinu „Prijedor” je okončao sa tri koša viška (22:19). U nastavku, uz veliku podršku gledalaca, izabranici Danila Palalića su zaigrali angažovanije i nakon pet minuta igre imali devet koševa viška (33:24). U dva  momenta domaća ekipa je imala  po plus 11 koševa,  a na odmor se otišli pri rezultatu 40:38. U nastavku, za pet minuta igre, oba tima su postigla tek po četiri koša, a nakon pola sata meča bilo je 56:51  za “Prijedor”.

U poslednjih pet minuta susreta “Prijedor” je ušao sa dva koša više (62:60).  Nekoliko izgubljenih lopti, lošija koncentracija i greške u napadu, te znatno jača klupa gostiju, doprinjeli su da “Borac” poslednju četvrtinu dobije rezultatom 19:9 za konačan trijumf od 70:65.

U timu “Prijedora“nedostajali su  najiskusniji igrači Nemanja Bilanović koji je povrijeđen u meču protiv “Student Igokee” te Marko Blaz. Meč je igralo osam igrača “Prijedora” protiv 12 iz “Borca”.

U timu “Prijedora” svi su se upisali u listu strijelaca a najefikasniji, sa 17 postignutih koševa, bio je Žarko Rajković. Nemanja Vujmilović je postigao 15, Mirza Todorovac 10 a  Srđan Stakić i  Aleksandar Ivetić  po 8 koševa. Dragan Vuković je imao učinak od pet koševa i tri asisrtencije dok je Ognjen Bilanović pogodio dva koša. Na klupi Danila Palalića još su bili Draško Tadić i  Nikola Pašić.

U pobjedničkom timu “Borca” Nebojša Nikolić je postigao 21, Peđa Lončar 10, Srđan Lončar 8, Vanja Samardžija i Andrej Mikeš po 6, Sergej Pucar, Ognjen Putnik i Dejan Barbarez po 5, a po dva koša Miloš Aničić i Luka Ćulum. Još su igrali: Miloš Stupar i David Kovačević. Trener “Borca” je čestitao Prijedorčanima na fer i korektnoj igri i prezadovoljan je što su konačno uspjeli prekinuti seriju poraza na gostovanjima u Prijedoru.

Više fotografija sa ovog meča možete pogledati OVDJE!