10.8 C
Prijedor

KOŠARKA: PREKO „TESLIĆA“ I „KOZARE“ DO PLEJ- OFA ZA PRVAKA

NAJNOVIJE VIJESTI

Nakon derbi susretu 23. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše, Košarkaši  ”Prijedora” , u Prvo ligi Republike Srpske, pobjeđuju redom! Nakon što su u Banjaluci  rezultatom 74:68  pobijedili rivala za plej of  “Student”, aktuelni šampioni Srpske su sinoć, na domaćem terenu sa 89:82 pobjedili  “Teslić”.

Gosti su dobro otvorili meč i nakon pet minuta imali vođstvo 15:11  a prva četvrtina okončana je rezultatom  29:24 za “Prijedor”. U narednih pet minuta Prijedorčani su zaigrali angažovanije i ostvarili prednost od 10 koševa (43:33) a na domor se otišlo pri rezultatu 53:51. Nastavak je pripao gostima koji su treću četvrtinu rješili rezultatom 68:64.

Meč je riješen u poslednjih pet minuta kad su domaćini bili precizniji. Od 28 pokušaja šuta za tri poena Prijedorčani su iskoristili 9, a od slobodnih 25 bacanja realizovali su tek 12. Trener Danilo Palalić ističe da je ovo jedna od najlošijih partija tima i dodaje  da je vrijedna pomena  nova pobjeda.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Marko Blaz strijelac 35 koševa. Igor Damjanović je postigao 11, Srđan Stakić 9 a Nemanja Tomić 8 koševa, Marko Damjanović 6, Ognjen Bilanović 4, Nikola Lakić 2 . U timu su bili: Neven Vuković, Draško Tadić  i Nikola Pašić.

U subotu 22. aprila, od 19 časova,  “Prijedor”  dočekuje “Kozaru” iz Gradiške, tim koji se bori za ostanak u košarkaškoj eliti Srpske . Uvjeren u pobjedu  “petica” Prijedora  Marko Blaz   poziva na oprez.

U posljednjem kolu šampionata izabranici Danila Palalića gostuje u Ugljeviku. Tad će se znati i sa koje pozicije će startati u plej-ofu za prvaka Republike Srpske.