Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

KOŠARKA: „PRIJEDOR“ NA  TEŠKOM ISPITU U BRATUNCU

Košarkaši „Leotara“ iz Trebinja, kao gosti, savladali su podmlađenu i igrački oslabljenu ekipu „Prijedora“ rezultatom 82:73. U derbiju kola šampionata RS prva četvrtina je pripala „Prijedoru“ sa 20:18, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 39:36 za goste. Presudila je treća četvrtina kad su Trebinjci, tim bez poraza, ostvarili dvocifrenu prednost (63:52).

U posljednjoj četvrtini, bez dvojice ponajboljih igrača, „Prijedor“ borbenom igrom uspijeva meč  učiniti neizvjesnim.

Presudilo je iskustvo i duplo duža klupa gostiju.

Najefikasniji igrač susreta bio je domaći  Srđan Stakić sa 30 koševa. U timu „Prijedora“ Aleksandar Ivetić je postigao 16, Mirza Todorovac 14, Žarko Rajković 9, dok su Nemanja Vujmilović i Ognjen Bilanović postigli po dva koša. U timu su bili Draško Tadić i Nikola Pašić.

U narednom kolu Prijedorčani su gosti veoma dobre ekipe „Bratinca“. Najveća opasnost za tim „Prijedora“ je bivši igrač šampionskog tima Goran Bogičević koji je u redovima Bratunčanina.

–Pokušaćemo odličnoj ekipi “Bratunca“ pružiti snažan otpor i pokušati ih iznenaditi. Bez dvojice povrijeđenih, najiskusnijih igrača, biće nam teško. Do kraja sezone igramo sa ovim mladim timom. Povratkom  Bilanovića i Blaza nadamo se boljem proljeću, konstatuje trener Danilo Palalić.