7.8 C
Prijedor

KOŠARKA: „PRIJEDOR“ SA 87:64 PORAZIO „RUDAR 2016“ (VIDEO)

NAJNOVIJE VIJESTI

U Trećem kolu šampionata Republike Srpske za košarkaše, podmlađena ekipa „Prijedora”, na domaćem terenu ugostila je tim “Rudar 2016” iz Ugljevika. Gosti su prvu četvrtinu bili bolji i dobili rezultatom 24:21. U nastavku izabranici Danila Palalića su zaigrali angažovanije i slavili rezultatom 25:13. Poslije odmora oba tima su igrala loše: domaći su postigli devet, a gosti 12 koševa. U posljednjih deset minuta meč je bio kvalitetniji i domaći su slavili sa 32:15. U finišu meča trener Palalić je uveo mlade snage. Strateg Prijedorčana, uprkos visokoj pobjedi 87:64, bio je nezadovoljan igrom izabranika.

– Rezultat je ubjedljiv, ali smo imali previše izgubljenih lopti, lošu koncentraciju i griješili u napadu. Igra nije bila dobra, ali dovoljna za pobjedu. Čestitam momcima, ali nam slijedi mnogo rada na ispravljanju grešaka – istakao je Palalić.

U pobjedničkom timu  iskusni Srđan Stakić postigao je 25, a pojačanje kluba Aleksandar Ivetić 19 koševa. Nemanja Vujmilović je postigao 12, Nemanja Bilanović osam, Žarko Rajković sedam, Ognjen Bilanović i Mirza Todorovac po šest, Dragan Vuković četiri koša i imao osam asistencija.  Još su igrali: Draško Tadić i  Nikola Pašić.

Košarkaški šampionat Srpske nastavlja se sutra, a Prijedorčani  gostuju kod “Student Igokee” u Aleksandrovcu.