Petak, 19. Aprila 2024.
3.8 C

KOŠARKA: PRIJEDORČANI PREPLIVALI “SUTJESKU”

Košarkaši “Prijedora” poveli su u polufinalnoj seriji play-offa Prve muške lige Republike Srpske. Izabranici  Danila Palalića su u Foči savladali ekipu “Sutjeske rezutatom 55:51. Prijedorčani su odmah krenuli na sve ili ništa i prvu četvrtinu su dobili rezultatom 13:9, a drugu sa 18:14. Za prednost “Prijedora” od osam poena (31:23 ) među zaslužnijim su Dragan Vuković i Nemanja  Bilanović.

Nakon odmora Prijedorčani su “dodali gas” i treću četvrtinu dobili su rezultatom 12:8 i prije početka posljednjeg perioda utakmice imali su prednost od velikih 12 poena (43:31 ).

Posljednjih 10 minuta košarkaši “Sutjeske” dobili su rezultatom 20:12, ali ni to nije bilo dovoljno da se sustigne prednost gostiju.

Košarkaše “Prijedora”, aktuelne šampione Republike Srpske, do pobjede je  predvodio Nemanja Bilanović, strijelac 13 koševa.

Revanš meč je narednog vikenda u Prijedoru. Igra se na dva dobivena susreta.