7.8 C
Prijedor

Košarka: Prijedorčani u finišu „pregazili“ Semberce (video)

NAJNOVIJE VIJESTI

Susretima 2. kola nastavljen je Šampionat Republike Srpske za košarkaše. Košarkaši „Prijedora“, na parketu dvorane „Mladost“, rezultatom 77:61 porazili su ekipu  „Budućnost BN“ iz Bijeljine. Prijedorčani su dobro otvorili meč i nakon pet minuta  imali rezultat 12:6 . Gosti su u nastavku dodali gas i  na odmor otišli sa tri koša viška: 39:36.  Meč je odlučen u poslednjoj četvrtini kad su Prijedorčani postigli 23 a gosti  4 koša. Poslednjih pet minuta igralo se pod košem gostiju te su Prijedočani postigli 13, a gosti niti koš.

Pojačanje „Prijedora“ Vanja Samardžija, bivši igrač „Borca“ iz Banja Luke, postigao je 24 koša od kojih je  šest „trojki“.  Trener Palalić ističe da će obe ekipe biti izenađenje Lige. U narednom kolu „Prijedor“ je gost „Varde HE“ u Višegradu.