4.8 C
Prijedor

KOŠARKA: PRIJEDORSKI „HANTERSI“ U LIGI ZA PIONIRSKOG PRVAKA SRPSKE

NAJNOVIJE VIJESTI

Liga  mladih Područnog košarkaškog Okruga Banjaluka, grpa “B”, u znaku je uspjeha pionira KK “Hanters” Prijedor. U poslednjoj utakmici “Hantersi” su rezultatom 81:40 porazilli ekipu “Sport Live”. Pobjednik je odlučen u prvoj četvrtini kad je rezultat glasio  29:05.  U ostalim četvrtinama bilo je 27:07, 15:12, 10:16 za “Hanterse”.

U osam susreta momci Si iše Šolaje ostvarili su osam pobjeda, postigli 670 a primili 428 koševa. Sa 242 koša viška i 16 bodova su prvi na tabeli i drugoplasiranom Šampion Alf Omu bježe tri boda. U Superligi za prvaka regije za protivnike će imati “ Igokeu” Aleksandrovac i “Mladost” Mrkonjić Grad. U završnicu za prvaka Republike Srpske  prolaze dvije  ekipe.

Kadeti  “Hantersa” su odigrali deset sureta i ostvarili četiri pobjede, koš razliku 634 postignuta i 795 primljenih koševa (minus 209). Sa 15 bodova su četvrti tim Lige.