Četvrtak, 18. Aprila 2024.
3.8 C

KOŠARKA: „ROGATICA“  PALA  U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI

Košarkaši „Prijedora“, nakon domaćeg poraza od „Leotara“ iz Trebinja i izgubljenog meča od ekipe “Bratunca“, rezultatski post su prekinuli u Prijedoru pobjedom 76:64  nad ekipom „Rogatice“. Gost „fenjeraš“ Lige, u  10 kolu šampionata Republike Srpske, ravnopravan, a u pojedinim trenucima bolji protivnik, bio je tri četvrtine susreta. Nakon rezultata 57:57,  u  prvih pet minuta posljednje četvrtine, Prijedorčani su zaigrali efikasno i ostvarili rezultat 69:57, da bi na kraju slavili sa 12 koševa viška 76:64 . Danilo Palalić, trener  KK „Prijedor“ ističe da su teško došli do pobjede.  Do četvrte prvenstvene pobjede u polusezoni košarkaše „Prijedora“ predvodio je kapiten Srđan Stakić, strijelac 21. koša.

Po 14 koševa ubacili su novajlije u timu Žarko Rajković i Nemanja  Vujmilović. Najefikasniji igrač susreta bio je domaći  Srđan Stakić sa 30 koševa. U timu „Prijedora“ Aleksandar Ivetić je postigao 12, Mirza Todorovac pet, Dragan Vuković i Ognjen Bilanović po četiri, a dva koša Nikola Pašić. Još je igrao  Draško Tadić. Nemanja  Vujmilović kaže da je ova pobjeda podstrijek za oslabljenu ekipu „Prijedora“ pred naredno gostovanje u Sokocu.

Trener Palalić na zimu očekuje povratak u tim ponajboljih igrača Nemanje Bilanovića i Marka Blaza. Dodaje da u prelaznom roku, tim mora naći još dva kvalitetna igrača. Cilj košarkaša „Prijedora“ je plej of za prvaka Srpske.