Utorak, 23. Aprila 2024.
9.8 C

KOŠARKA: “STUDENTI” SLAVILI U PRIJEDORU (VIDEO)

Košarkaši “Student-Igokee”, rezultatom 84:75, savladali su “Prijedor” u 15. kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske. “Studenti” su u Prijedoru solidno otvorili meč i nakon pet minuta igre imali rezultat 12:7. Na poluvremenu je bilo 44:32 za goste. Početkom treće četvrtine “Prijedor” je smanjio prednost gostiju na tri koša razlike (47:43). U posljednjih deset minuta susreta, gosti su ušli sa osam poena prednosti (60:52), pa su meč, kako ističu treneri Žarko Milaković i  Danilo Palalić, mirno priveli kraju.

Najefikasniji igrač kod Prijedorčana bio je Aleksandar Ivetić koji je postigao 18 koševa. Učinak ostalih: Dejan Kelečević 13, Mirza Todorovac i Dragan Vuković po 11, Srđan Stakić 10, a Igor Damjanović i Žarko Rajković po 6 koševa. Kod gostiju Nemanja Nikolić je imao 19, a Aljoša Janković 18 koševa.

Košarkaši  “Prijedora” su trenutno desetoplasirani tim Prve lige Republike Srpske.