Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

KOŠARKA: UGLJEVIČANI KUĆI PJEVAJUĆI

Košarkaši OKK “Rudar 1975” iz Ugljevika prekinuli su pobjednički niz aktuelnog šampiona Republike Srpske KK “Prijedor”. U derbiju 3. kola prvog dijela prvenstva Prve lige Republike Srpske, nakon produžetka, Ugljevičani su u Prijedoru slavili rezultatom 86:79.

Tri četvrtine ovog derbija pripale su Prijedorčanima koji su igrali bez Nenada Jovičića i povrijeđenog Srđana Srtakića. Po četvrtinama je bilo 15:17, 18:15, 20:13. U finišu meča Prijedorčani su imali solidnu zalihu od plus 11 koševa. Umjesto da meč mirno privedu kraju i ostvare  pobjede, dozvolili su da se gosti “trojkama” razmašu i izbore rezultat 73:73.

Psihološka prednost u pet minuta produžetka bila je na strani “rudara” iz Ugljevika. Kobne za domaći tim “Prijedora” bile su tri trojke  gostiju. Poraz je teško pao kompletnom timu “Prijedora” koji je dao sve od sebe.

U pobjedničkom timu Igor Stevanović je imao učinak od 24, a Danilo Tomić 19 koševa. Koban po tim Danila Palalića bio je i Milan Cvjetković koji je  trojkama “prelomio” rezultat. U timu “Prijedora” Goran Bogičević je bio najefikasniji, a na oproštajnoj utakmici od  KK “Prijedor” postigao 24 koša, te imao pet asistencija. „Plejmejker“ Goran Bogićević, miljenik prijedorske publike, odlazi u Zvornik.  Nemanja Bilanović je  pogodio 13 koševa i imao šest asistencija, dok je  Igor Damjanović  uz 13 koševa, imao 14 skokova i šest asistencija.

Nenad Jovičić, jedan od najefikasniji igrača  “Prijedora” odnedavno je našao novi klub. U prelaznom roku izvjesno je, prema Danilu Palaliću, treneru kluba, da će u grad na Sani stići dvije adekvatne zamjene. Poželio im je uspjeh u novim sredinama. Srđan Stakić liječi otečen zglob, a njegov trener Palalić nije smio rizikovati da ga stavi u ekipu i dobije meč protiv “rudara”.