4.8 C

Košarkaši „Borca“ sa 83:80 savladali domaći „Prijedor“ (Video)

U krajiškom derbiju 9. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše lider šampionata „Borac“ iz Banja Luke rezultatom 83:80 savladao je domaći „Prijedor“. Domaći tim je solidno otvorio meč i prvu četvrtinu riješio rezultatom 24:15, a na odmor se otišlo pri rezultatu 36:41 za goste. Banjalučani, sa znatno jačom klupom, uspijevaju treću četvrtinu dobiti rezultatom 68:58 a pet minuta pred kraj susreta imali su 12 koševa viška (77:65). Pobjednik je riješen u finišu kad domaći nisu iskoristili napad za pobjedu.

U pobjedničkom timu „Borca“  najbolji je bio Peđa Lončar sa  25 poena. Kod „Prijedora“ Aleksandar Ivetić je postigao 19 koševa za  nepunih 26 minuta igre, a njegova povreda  se odrazila na učinak tima. Vanja Samardžija i Ninoslav Milošević postigli su po 15, kapiten Srđan Stakić 11, Ognjen Bilanović 8, Dejan Kelečević 6, Marko Modrić i Žarko Rajković po tri koša. U sastavu su još bili: Bojan Majkić,Neven Bubalo, Draško Tadić i  Ognjen Kragulj.   Igru mladog tima „Prijedora“ pohvalio je i trener „Borca“ Dragan Mičić.  U narednom kolu  prijedorski košarkaši gost su  ekipe „Slavija 1996. Do kraja polusezone pokušaće se pomjeriti sa 11. pozicije i ojačati zimus tim kaže trener Danilo Palalić. Palalić i njegovi momci kažu da imaju veliku pomoć sa tribina Dvorane „Mladost“.