4.8 C

Košarkaši „Leotara“ prejaki za Prijedorčane

U odgođenoj utakmici  Prvog kola šampionata Republike Srpske za košarkaše „Leotar“ je u Trebinju rezultatom 94:65 savladao ekipu „Prijedora“. Prva četvrtinu Trebinjci su dobili rezultatom 21:15, a drugu 19:16. Gosti su u prvom poluvremenu uspjeli da održe priključak, ali u drugom dijelu nisu imali nikakve šanse. Nakon odmora Trebinjci su dodali gas i treću  četvrtinu dobili rezultatom 26:19. U poslednjih 10 minuta „Leotar“ je bio superioran i taj dio igre dobio rezultatom 28:15. Trebinjski tim je do pobjede stigao zahvaljujući sjajnoj igri, pogotovo u drugom poluvremenu, a najbolji akteri su bili Dejan Šakotić sa  27 poena te Marko  Raičević sa 19 poena i 9 asistencija.  U timu „Prijedora“   raspoložen za igru  bio je Aleksandar Ivetić koji je postigao 21  koš. Žarko Rajković je pogodio 12, Ninoslav Milošević 11, Ognjen Bilanović 9, Srđan Stakić 5, Dejan Kelečević 3 a po dva koša Vanja Samardžić i Ognjen Kragulj. Još su igrali  Bojan Majkić i Marko Modrić. Sa tri domaće pobijede i osam poraza Košarkaški klub „Prijedor“ polusezonu je završio na 11-om , pretposlednjem, mjestu. Pauza će dobro doći da se analizira učinjeno i klub ojača.