Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

KOŠARKAŠI „PRIJEDORA“ OPRAVDALI DERBI

Košarkaši “Prijedora” su u derbiju drugog  kola Prve lige Republike Srpske, u premijernom predstavljanju pred svojim navijačima, rezultatom 77:72 savladali „Radnik BN Basket”, prošlosezonskog člana Premijer lige BiH. U kvalitetnom meču gosti su prvu četvrtinu dobili rezultatom  17:15, ali su izabranici Danila Palalića u nastavku igrali taktički mudro i čvrsto u odbrani. Domaći su pred kraj druge četvrtine imali najveću prednost od 9 koševa  (41:32). Nakon odmora  gosti iz Bijeljine zaigrali su angažovanije i treću četvrtinu dobili rezultatom 26:16, a  nepuna tri minuta pred kraj imali su rezultat  69:66. U finišu susreta tim “Prijedora” dolazi u vođstvo od 71:69 i stečenu prednost održava do konačnog trijumfa.

U pobjedničkom timu najefikasniji, sa po 14 postignutih koševa, bili su Goran Bogičević i Srđan Stakić. Po 11 koševa postigli su Nenad  Jovičić, Ognjen  Bilanović i Igor Damjanović. Prijedorski košarkaši su prvi susret protiv banjalučkog Borca dobili službenim rezultatom 20:0. Dobar start u dva  kola vjetar su u leđa prijedorskim majstorima basketa pred  naredno gostovanje na Sokolcu. Podsjetimo da je tim “Prijedora”, aktuelni šampion Srpske, ali su odustali od takmičenja u Premijer ligi BiH.