Subota, 20. Aprila 2024.
0.8 C

Košarkaši “Prijedora” „pregazili” Semberce

Košarkaši  “Prijedora” visokim rezultatom 66:46 porazili su favorizovanu ekipu “Radnik BN Basket” i prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza. Prijedorčani su odlično otvorili meč i nakon pet minuta igre imali rezultat 10:3, a prva četvrtina je okončana sa 13 koševa viška 18:5. Na odmor se otišlo pri rezultatu 30:17 za “Prijedor”. Nakon treće četvrtine na semaforu je bilo 45:27 za domaći tim. U poslednjih pet minuta susreta Prijedorčani su ušli sa 23 koša viška (56:33) da bi na kraju slavili sa prednosti od plus 20 koševa 66:46. Na putu do pobijede “Prijedor” su predvodili Vanja Samardžić sa 16 i  Žarko Rajković sa 15 koševa. Ognjen Bilanović je postigao 12, Aleksandar Ivetić 11, Ninoslav Milošević 8,  kapiten Srđan Stakić i Marko Modrić po dva koša. Još su igrali: Bojan Majkić,Dejan Kelečević, Ognjen Kragulj, Draško Tadić i Neven Bubalo

Košarkaši  „Prijedora“,uz dvije domaće pobjede i  susret manje protiv „Leotara“ u Trebinju ,  imaju koš količnik 384:393 i sa osam bodova te zauzimaju 11. mjesto. U narednom 8. kolu „Prijedor“ je gost sedmoplasirane „Sutjeske“ u Foči. Trener Danilo Palalić i njegovi momci očekuju povoljan rezultat.