Petak, 19. Aprila 2024.
1.8 C

Košarkaši “Prijedora“ sa 85:73 pobjedili “Obilić”(Video)

Košarkaši “Prijedora”, u derbiju začelja šampionata Republike Srpske,   rezultatom 85:73 u Prijedoru su  porazili  Košarkaški klub “Obilić”. Prijedorčani su odlično otvorili meč i prvu četvrtinu dobili rezultatom 27:22 a  na odmor su otišli sa 10 koševa viška (41:31). U poslednjih deset minuta susreta izabranici Danila Palalića  su ušli sa 18 koševa  viška i uprkos problemima, rutinski priveli kraju meč.

Na putu do pobjede, “Prijedor” su predvodili Žarko Rajković sa 24 te Aleksandar Ivetić i Vanja Samardžić koji su postigli po 17 koševa.  Ninoslav Milošević je pobjedio doprinio sa 11 koševa i  4 asistencije.

U pobjedničkom timu  “Prijedora” Bojan  Majkić i Ognjen Bilanović postigli su  po 8 koševa. U sastavu su bili: Dejan Kelečević, Ognjen Kragulj i Draško Tadić . Povrijeđeni kapiten Srđan Stakić i Marko Modrić   nisu ulazili u igru i to se odrazilo na učinak tima.  Prijedorčani su bili neprecizni u šutu za „trojku“ i od 27 pokušaja  realizovali su devet „trica“.

Košarkašima  „Prijedora“ je ovo bila treća domaća pobjede i uz susret manje protiv „Leotara“ u Trebinju, imaju koš količnik 716 : 779 i sa 14 bodova zauzimaju 11. mjesto. Trener Danilo Palalić i njegovi momci očekuju bolje rezultate u nastavku,a planiraju pojačati tim.