12.8 C
Prijedor

KOŠARKAŠI PRIJEDORA SRUŠILI I ROGATICU

NAJNOVIJE VIJESTI

Košarkaši  Prijedora u šampionatu Republike Srpske nastavili su pobjedničku seriju. Na parketu Sportske dvorane „Mladost“ tim Danila Palalića savladao je rezultatom 87:81 vrlo dobar tim Rogatice. Gosti su dobro otvorili meč i nakon deset minuta igre imali rezultat 20:17. Drugu četvrtinu Rogatičani su okončali rezultatom 29:20 pa se na odmor otišlo pri rezultatu 49:37 za goste.

KK PRIEJDOR - KK ROGATICA 87:81

Nakon odmora domaći tim Prijedora je zaigrao znatno angažovanije i treću četvrtinu dobio rezultatom 24:13. U četvrtoj četvrtini rezultat se lomio a nakon nekoliko promjena u vođstvu domaći tim je minut i sekund prije kraja imao rezultat 81:79. U samom finišu Prijedorčani su uspjeli povisiti rezultat na šet koševa razlike a konačan rezultat je bio 87:81.

U pobjedničkom timu Prijedorčana najefikasniji je bio Nemanja Bilanović sa 24 koša, Nenad Jovičić uz 20 postignutih koševa imao je i deset skokova, Goran Bogičević je pobjedi svoga tima doprinio sa 19 koševa a 10 koševa postigao je Srđan Stakić. Dragan Vuković je postigao 7, Igor Damjanović 4 a Nikola Lakić 3 koša. U timu Prijedora još su igrali: Nemanja Tomić, Marko Damjanović, Ognjen Bilanović i Bojan Majkić koji je proveo na parketu 26 sekundi.

Kod solidnog tima Rogatičana Miroslav Kovač je imao učinak od 28 koševa i osam skokova dok je Stefan Sljepčević postigao 18, a Saša Furtula 16 koševa. Trener Rogatice, Tomislav Anđelić je poslije utakmice pohvalio igru oba tima i rekao da će KK Prijedor poliusezonu sugurno završiti na prvom mjestu. Izabranici Danila Palalića u doisadašnjem dijelu šampionata imaju samo jedan godstujući poraz i 7 pobjeda, u narednom kolu slijedi im teško gostovanje Sutjesci iz  Foče gdje idu rasterećeni.

Trenera Palalić je pohvalio svoje momke a nije krio ni zadovoljstvo što je u publici bilo preko 200 ljubitelja košarke koji su došli da bodre svoje košarkaše.