6.8 C
Prijedor

KOŠARKAŠKI PLEJ-OF: “PRIJEDOR” GOST “SUTJESKE”

NAJNOVIJE VIJESTI

Košarkaši “Prijedora”, pobjedom u Ugljeviku nad KK “Rudar 2015” (78:72), nakon 26 odigranih kola, zauzeli su treće mjesto pred plej-of za šampiona Srpske. Tim Danila Palalića dobro je otvorio meč i nakon 10 minuta imao rezultat 23:17, a na odmor se otišlo pri rezultatu 39:32. Domaći su, nakon pet minuta treće četvrtine, imali koš viška (46:45), ali su Prijedorčani “dodali gas” i u posljednjih 10 minuta utakmice ušli sa 9 koševa viška 60:51.

Do 17. ovosezonske pobjede “Prijedor” je predvodio Srđan Stakić, strijelac 24 koša, dok je Nemanja Bilanović postigao 22 koša od kojih su 4 trice iz 8 pokušaja. Učinak ostalih: Dragan Vuković 14, Marko Blaz 10, Nemanja Tomić 6, Marko Damjanović 2, Ognjen Bilanović i Luka Kecman bez pogodaka.  Od 26 pokušaja za tri pogotka,  “Prijedor” je realizovao 7, a od 36 šuteva za dva poena 19.

KK “Prijedor”, aktuelni šampion Srpske, koji zbog manjka finansija nije igrao u Premijer ligi BiH, u prvom meču plej-ofa, ovog vikenda gost je “Sutjeske” u Foči.

Bez sedmorice najkvalitetnijih igrača, plasman u plej-of veliki je uspjeh “Prijedora” i trenera Danila Palalića.