11.8 C

KRAJIŠKI DERBI PRIPAO BORCU

U Krajiškom derbiju, na Gradskom stadionu u Prijedoru, ljubitelji fudbala mogli su  uživati u jako zanimljivom meču između prvoplasiranog Rudar Prijedora i drugoplasiranog banjalučkog Borca. Radovali su se Banjalučani, najviše zahvaljujući sjajnom Ivanu Deliću koji je  het-trikom postavio borac na vrh tabele Prve lige Republike Srpske.

img_9183

Banjalučki Borac je više nego sretno došao do minimalne pobjede od 3:2 nad prijedorskim Rudarom koji je u prvom poluvremenu u poptpunosti dominirao igrom i vodio sa 2:1.

img_9169

Prvi pogodak je pao već u 14. minutu kada je Bojan Burazor centrirao a defanzivac gostiju Dejan Popović nespretno  reagovao te glavom  lobovao svog golmana Avdukića za 1:0.

img_9139

Banjalučani su do izjednačenja stigli u 24. minutu sa “bijele tačke”. Mance je srušen u šesnaestercu gostiju, a Ivan Delić je bio siguran  u izvođenju penala za 1:1. U 36. minutu Boja Burazor je iz jednog kontranapada odlično uposlio Ognjena Jaćimovića a ovaj šalje loptu iza leđa Asmira Avdukića.

img_9170

Na odmor se otišlo pri rezultatu od 2:1 “rudare”. Igrao se 52. minut igre kada je Ivan Delić  promješao domaću odbranu i izjednačio na 2:2. Do 8o. minuta se igralo više pred golom Borca a onda je u jednom kontra napadu fauliran Srđan Bečelić na 20-ak metara od gola Petrovića. Slobodan udarac je vrlo vješto i sigurno izveo Ivan Delić i tako kompletirao svoj het-trik i donio veliko slavlje gostima iz Banjaluke.

U narednom, osmom kolu, Rudar Prijedor ide u Gradišku Kozari a Borac će na Gradskom stadionu u Banjaluci ugostiti imenjaka iz Šamca.

Gradski stadion, gledalaca: 1100. Sudija: Slavoljub Gogić (I. Sarajevo).

Pomoćnici: Đorđe Grubačić (Sarajevo) i Nemanja Vujadin (I.Sarajevo). Delegat: Dušan Marković (Bijeljina).

Strelci: u 14. Popović 1:0 (autogol), u 24. Delić 1:1. u 36. Jaćimović  2:1. u 52. 2:2 Delić. u 80. 2:3 Delić.

Žuti kartoni: Davidović, Burazor i Milinković ( Rudar ), Mance, Raspudić, Vejnović, Popović, Bečelić, Antić i Škorić (Borac)

RUDAR PRIJEDOR: Ne Petrović, Davidović, No Petrović, Burazor, Šakić (od 56.Kovljen), Rokvić (od 56. Ćatić), Vojinović , Milinković, Jaćimović, Gavranović i Marić.

Trener: Zlatko Jelisavac.

BORAC: Avdukić, Vejnović, Popović, Mance, Erić, Dujković (od 71. Škorić ), Raspudić,  Antić ( od 81. Kiso), Guzina (od 5. Malbasić), Delić i Bečalić.

Trener: Vlado Jagodić.

img_9197 img_9206 img_9194 img_9188 img_9187 img_9184 img_9177  img_9163 img_9160 img_9158 img_9156 img_9154 img_9150 img_9144 img_9143 img_9142

tekst i fotografije: Dragan Stojnić Giga