Utorak, 23. Aprila 2024.
15.8 C

KRAJIŠKI DERBI PRIPAO “PRIJEDORU”

Košarkaši “Prijedora”, u krajiškom derbiju 14. kola  Prve lige Republike Srpske, večeras su na domaćem terenu rezultatom 67:57 porazili ekipu banjalučkog “Borca”. Izabranici Danila Palalića su se tako “iskupili” za poraz iz 13. kola prvog dijela prvenstva kad su, nakon produžetka, rezultatom 86:79 u Prijedoru slavili momci “Rudara 1975” iz Ugljevika.

Tri četvrtine ovog derbija pripale su Prijedorčanima koji su igrali bez ponajboljih u timu Nenada Jovičića i Gorana Bogičevića te  povrijeđenog Srđana Stakića.

Prijedorčani su dobro otvorili meč i nakon 10 minuta igre imali rezultat 16:9. Oba tima su u nastavku zaigrala angažovanije i druga četvrtina je okončana rezultatom 20:14 za domaći tim. Na odmor se otišlo pri solidnoj prednosti “Prijedora” od plus 13 koševa (36:23).

Treća četvrtina protekla je u znaku ravnopravne borbe dva krajiška rivala a prednost od dva koša (17:15) pripala je domaćem timu. U poslednjoj četvrtini, uz pomoć 30-ak gromoglasnih navijača banjalučani uspjevaju ostvariti rezultat 19:14 i ublažiti poraz.

U pobjedničkom timu “Prijedora” Igor Damjanović je za 36 minuta i 13 sekundi igre postigao 20 koševa i imao 7 asistencija i 4 skoka. Raspoloženi Nemanja Tomić je imao učinak od 19, dok je Nemanja Bilanović postigao 17 koševa. Najefikasniji igrač derbija bio je  igrač “Borca” Nebojša Nikolić koji je postigao 23 koša.

Marko Blaz, novo pojačanje “Prijedora” za 20 minuta i 40 sekundi igre postigao je 4 koša. Bojan Savić, doskorašnji  igrač “Igokeje”, u igri je proveo 5 minuta i 29 sekundi a debi je okončao bez pogodaka.

KK “PRIJEDOR”- KK “BORAC”   67:57

(16:9, 20:14, 17:15, 14:19)

Dvorana “Mladost”. Gledalaca 300 (procjena delegata)

KK “PRIJEDOR”: Romanić, Blaz 4, Majkić, Ig. Damjanović 20, Srđan Stakić, Vuković 3, O. Bilanović, Lakić 2, Ma. Damjanović 2, Tomić 19, Savić, Ne. Bilanović 17. Trener : Danilo Palalić.

KK “BORAC”  B. Luka:  Dragičević 2, Kovačević 5, Vukotioć 2, Nikolić 23, Todorovac 7, Aničić 5, Barbarez 6, Ćulum 4, Ristić 1, Pejić, Samardžija 2. Trener: Bojan Božić.

Trener Palalić je čestitao momcima na  vrijednoj pobjedi a gostima na izuzetno korektnoj igri.

U narednom kolu Prijedorčani gostuju kod KK “Radnika”u Bijeljini a zatim im stiže vodeći tim lige “Sokolac”.