Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“KRUPA“ OTPISALA „RUDAR“ IZ KUPA (FOTO i VIDEO)

Fudbaleri „Krupe“ iz Krupe na Vrbasu, danas su rezultatom 3:o, u prvom susretu četvrtrfinala Kupa BiH, pobjedili domaći „Rudar Prijedor“ i praktično izborili vizu za polufinale ovog najmasovnijeg takmičenja.

Nakon što je u petom minutu Saša Nikodinović pogodio prečku  Prijedorčana, u osmom minutu Stefan Savić, iskosa sa desne strane, pogađa desni ugao nemoćnog golmana domaćih Đorđa Šarca.

U 11. minutu, start Ranka Dekića nad Irfanom Jašarevićem, u kaznenom prostoru domaćih, sudija Emir Spahić je okarekterisao za prekršaj i dosudio jedanaesterac. Siguran realizator udarca sa „bijele tačke“  bio je  Lazar Marjanović.

U anemičnoj igri domaćih, u prvom poluvremenu, vrijedno pomena je  šut iznad prečke Draška Lolića.

U nastavku šut  Ognjena Jaćimovića izblokirao je Igor Makitan. Nakon još jednog šuta iznad prečke Lolića, golgeter Prijedorčana Jaćimović je u 83. minutu šutirao u  golmana gostiju Jovana Kutića.

U 87. minutu , Zoran Milutinović, bivši igrač Prijedorčana i učenik  škole fudbala u Češkoj, osmislio je akciju i pronašao  rezervistu Stefana Barić koji  je  efektnim golom , povisio rezultat na 3:0 za „Krupu“.

„RUDAR –PRIJEDOR“- KRUPA“  0:3 (0:2)

Stadion Gradski u Prijedoru. Gledalaca: 400. Sudija: Emir Spahalić (Sarajevo). Pomoćnici: Haris Baković i Amir Kadić (oba iz Sarajeva). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać).

Strijelci: 0:1 -Stefan Savić u 8. ,0:2 – Lazar Marjanović  (10.- jedanaesterac) ,0:3 – Barić  u 88. minutu.

Žuti kartoni: Šakić (Rudar-Prijedor) ,Dujaković i Dabić („Krupa“.

„RUDAR –PRIJEDOR“:  Šarac, Vejinović  (od 66.Marić), No. Petrović, Jakupović (od 70. Popović), Lolić (od 77. Ćatić) Šakić, Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović i Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac. Rezerve: Milinković, Rokvić, Jandrić i Davidović.

„KRUPA“:Kutić, Makatin, Jašarević, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević (od 70. Palić ), Dabić, Savić (od 60 Barić ), Milanović, Marjanović ( od 46. Koljić). Trener: Slobodan Starčević.

Revanš meč je za sedam dana u Krupi na Vrbasu.