13.8 C
Prijedor

KUP BiH U FUDBALU: “RUDARI” PREKO PENALA DO OSMINE FINALA

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri „Rudar-Prijedora” boljim izvođenjem jedanaesteraca, plasirali su se u Osminu finala Kupa BiH. Nakon što domaći igrači Milan Šakić u 8. i Ognjen Jaćimović u 21. minutu nisu iskoristili povoljne prilike, gosti su došli u vođstvo u 28. minuti golom Aleksandra Milakovića iz slobodnog udarca sa  20 metara. Na asistenciju Srboljuba Pecelja u 41. minuti izjednačio je  Jaćimović. U prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, iz slobodnog udarca sa ivice  šesnaesterca najbolji akter ovog suisreta Pecelj pogodio je mjesto spoja prečke i stative.

Domaći su u nastavku imali inicijativu i u obostrano otvorenoj igri stvarali šanse. Stefan Gavranović je u 48. minuti vješto prevario dvojicu odbrambenih igrača gostiju, ali je topovski šut završio kraj lijeve stative gola gostiju. U 52. minutu istakao se golman domaćih Đorđe Šarac koji je zaustavio šut Zlatka Duspare.  Šut Draška Lolića iz 75. minuta  izboksovao je golman gostiju Duško Pećić koji je ciljao lijevi ugao Pećića.

Dva minuta kasnije golman Šarac je pogriješio i loptu poklonio Aleksandru Milakoviću koji ne uspjeva postići gol. Nešto kasnije sto postotnu priliku nije iskoristio rezervista gostiju Milan Brković, a promašajem na drugoj strani “revanširao” se golgeter Jaćimović.  U finišu meča istakao se golman Šarac koji je zaustavio šut Igora Susakovića.Prilikom izvođenja jedanaesteraca odlučujuća je bila peta serija kada je golman “Rudar Prijedora” Đorđe Šarac zaustavio šut Vladanka Komlenovića, a Ljubiša Pecelj zatresao mrežu za rezultat 5:4.

“RUDAR-PRIJEDOR” – “TEKSTILAC KORT”  1:1 (1:1) jedanaesterci 5:4

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

Strijelci: 1:0 Milaković u 28., 1:1 Jaćimović u 41.minutu. Strijelci  iz jedanaesteraca za “Rudar-Prijedor”: Marić, Davidović, Lolić i Pecelj, a Susaković, Kovač i Milaković za “Tekstilac Kort”.

“RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, Šakić (od 15. Ćatić), Rokvić (od 59. Lolić), Vojinović, Pecelj, Jaćimović, Gavranović, Popović, Jandrić, Marić, Dekić (od 89. Davidović). Rezerve: Ne.Petrović, Polovina, Jakupović i Živanić. Trener: Zlatko Jelisavac.

“TEKSTILAC KORT”: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Milaković, Susaković, Komlenović, Duspara (od 77. Brković), Zarić (od 90. Reljić), Vugdalić. Trener: Marko Stojić. Igrač utakmice: Ljubiša Pecelj. Ostali susreti kupa BiH igraju se danas, a nakon žrijebanja biće poznat protivnik “Rudar Prijedora” u osmini finala Kupa.