Četvrtak, 18. Aprila 2024.
2.8 C

Kup RS: “Krupa” deklasirala „Rudar-Prijedor” sa 4:0 (video)

Fudbaleri “Krupe”, člana Premijer lige BiH, u osmini finala Kupa RS, ubjedljivo su sa 4:0 porazili „Rudar-Prijedor”, prvoligaša RS. U krajiškom derbiju Prijedorčani su na domaćem terenu dobro počeli meč i angažovanijom igrom bili ravnopravan protivnik prvih 30 minuta. Djelovali su sigurno, a u pojedinim momentima bili bolji tim. Uprkos tome, u 34. i 41. minutu, Almir Aganspahić postiže efektne golove za vođstvo gostiju od 2:0.

U nastavku, gosti su bili dominantan tim i bezidejnu igru domaćih, u 58. minutu, kaznili golom Jove Lukića. Svoj treći gol, za konačnih 4:0 za „Krupu“, postiže Almir Aganspahić. Trener „Rudar-Prijedora“ Nedžad Žerić smatra da je poraz od četiri gola previsok u odnosu na dešavanja na terenu. Pobjedom od 4:0, “Krupa” se revanširala za dva poraza u finalu Kupa 2015. godine, kada su trijumfovali Prijedorčani. Prijedorčani se okreću narednim susretima Šampionata Republike Srpske. U subotu, 13. oktobra, od 15 časova, domaćin su „Slobodi“ iz Mrkonjić Grada.