Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“MIRA” PREJAKA ZA “JEDINSTVO ADLER”

U 6. kolu Premijer lige BiH za žene rukometašice “Mire” pobjedile su “Jedinstvo Adler” iz Tuzle rezultatom 32:25 (16:13).

Ljubitelja rukometa koji su se zadesili u dvorani Mladost uživali su u igri koju su prikazale rukometašice Mire i Jedinstva Adler. Posebno je impresionirala golman domaćih Darijana Vukliš koja je branila zicere, ali i sedmerce.

Od samog početka pa sve do 12. minuta meča vodila se ravnopravna borba  a onda su proradile rukometašice “Mire” postigle tri gola razlike koju su znalački održale do kraja prvog dijela.

img_9911

U nastavku utakmice Tuzlanke su pokušavale sustići prednost Mire koja se kretala od dva do četiri gola, a u 40-oj  minuti bile su samo na gol razlike 21:20, a onda su proradile Dunja Kunovac, Duška Tintor i Nevena Lukač, ali i Šeila Kararić. Domaće djevojke su bile mnogo preciznije u fazi napada i ostvarile pobjedu od sedam golova razlike (32:25).

tekst i foto: Dragan Stojnić Giga