Četvrtak, 28. Marta 2024.
14.8 C

“MIRA” PREPLIVALA “NERETVU”

U utakmici trećeg kola PLBiH za rukometašice, ekipa Mire je u derbiju savladala Neretvu sa 28:21 (11:12). Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku gostujućih djevojaka iz Jablanice, koje su znalački iskoristile greške Mirinih rukometašica tako da se na odmor otišlo sa  minimalnom prednošću gostujućih rukometašica. Međutim u drugom dijelu igre razigrana Azra Bašanović i mlada Duška Tintor donose prevagu domaćoj ekipi tako da je konačan rezultat bio 28:21 za Mirinu treću pobjedu na startu prvenstva koliko imaju Grude i Ilidža.

Izabranice Ljubice Ivetić do pobjede je predvodila Azra Bašanović sa 12 golova, Duška Tintor je dodala sedam, dok su se kod gošći izdvojile Armina Isić sa 8 i Adna Halebić sa 6 golova.

U narednom kolu Miru čeka još jedan derbi ovaj put sa ekipom Ilidže.

Sportska dvorana Mladost, Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudije: Irhad Mešič i Ognjen Šatordžija, oba iz Zenice. Delegat: Jelena Ppović (Banja Luka). Sedmerci: Mira 11/8. Neretva 1/1. Isključenja. Mira 8. Neretva 18. minuta. Konačan rezultat: ŽRK Mira –  ŽRK Neretva 28:21 (11:12).

ŽRK MIRA: Rosić, Vukman, Bašanović 11, Kunovac 2, Damjanović 1, Suvajac 1, Tintor 7, Kararić, Ćorić, Kararić, Dr.Mutić, Vukliš (15.odbrana), Lukač 3, Sladaković, J.Mutić 2, Torbica 1 i Gligorević (1.odbrana). Trener: Ljubica Ivetić.

ŽRK NERETVA: B.Pandža (14. odbrana-3. sedmerca), Žulj 1, Širić, Kasumčić 1, Halebić 6, Vrdoljak 2, Isić 8, Čolić, M. Klepo, Falan, Ristić 2, N. Klepo, Bešić i M. Pandža. Trener: Sabina Pehlić-Ovnović.

pripremio: Dragan Stojnić Giga