Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

NAKON  4. KOLA PLEJ-OFA: POBJEDA, REMI I DVA PORAZA FUDBALERA „ RUDAR-PRIJEDORA“

U  derbiju 4.kola plej-ofa za prvaka Republike Srpske fudbaleri “Rudar-Prijedora”, na Gradskom stadionu u Prijedoru, doživjeli su poraz rezultatom 1:2 od “Podrinja” iz Janje.

Na otvaranju meča zaprijetili su gosti  i u 14. minutu  vodeći gol je postigao Dragan Došlo.

U drugom poluvremenu malo je bilo fudbalske igre. Nakon bezidejne igre domaćih izjednačenje je uslijedilo u 66. minutu kad je Vedran Panić uputio oštar šut a u živom zidu gostiju loptu je glavom u svoju mrežu sproveo Došlo.

Od 71. do 73. minuta gosti nisu iskoristili tri zrele prilike. U 85. minutu golman Dejan Inđić je pogrešno degažirao loptu, gosti su organizovali kontranapad i tom prilikom u kaznenom prostoru domaćih Dejana Vučića zaustavio  je  Novica Petrović a  najbolji akter susreta Dejan Vučić iz jedanaesterca postigao je gol za 2:1.

Trener  Zlatko Jelisavac je istakao da je ovo maksimum ekipe na ovoj utakmici.

Trener “Podrinja” Senad Hodžić je istakao da je meč riješio bolji napad njegovog tima.

Pred početak susreta, minutom ćutanja, odata je dužna pošta fudbaleru i sportskom radniku Zoranu Janjetoviću koji je, u 50. godini,  iznenada preminuo prije godinu dana.

Na poluvremenu  kapiten “Rudar Prijedora” Nemanja Marić položio je cvijeće ispred postera Zorana Janjetovića na istočnoj tribini. Igrači su  Janjetoviću odali dužnu poštu, a najvjerniji navijači razvili  transparent na kom je pisalo “GODINA JE PROŠLA, SVE NA TEBE PODSJEĆA”.

U  četiri susreta plej-ofa prijedorski “rudari” su ostvarili pobjedu, remi i dva poraza. Na tabeli je vodeći “Borac” sa 65 bodova, “Podrinje” ima 50 a trećeplasirani “Rudar Prijedor” 45 bodova. U narednom kolu “rudari” gostuju u Banjaluci kod “Borca”.