Utorak, 23. Aprila 2024.
12.8 C

NAKON DERBIJA STANJE NA VRHU TABELE OSTALO ISTO

Rezultat subotnjeg derbija između „Rudar-Prijedora“ i „Zvijezde 09“ nije promijenio stanje na tabeli. Utakmica je završena rezultatom 1:1. „Rudar“ je zadržao prvo mjesto na tabeli, zahvaljujući boljoj gol razlici. U prvom poluvremenu domaći tim je došao do vodstva u 42. minuti, pogotkom Jakupovića. U drugom poluvremenu igru je dodatno otežala kiša. Ono što je možda presudilo krajnji ishod meča jeste povreda Davidovića, koji je morao da napusti teren. Budući da je „Rudar“ u tom trenutku iskorisitio sve tri izmjene, do kraja su igrali sa igračem manje. Izjednačenje je stiglo u 88. minuti, kada je pogodak postigao Asentić. Dva minuta kasnije „Rudar“ postiže gol, koji sudije poništavaju, jer se po njihovoj procjeni radilo o ofsajd poziciji. Derbi jeste važan, ali ishod prvenstva ne rješava jedna utakmica, smatra trener „Rudara“ Zlatko Jelisavac. – Ispred nas je fudbalski maraton, u kojem treba da odigramo još 13 utakmica. Ko bude imao kontinuitet u igri i psihičku stabilnost, vjerovatno će podići pehar – rekao je Jelisavac.