Srijeda, 24. Aprila 2024.
9.8 C

NEMANJA BILANOVIĆ KOBAN ZA STUDENTE

U derbi susretu 23. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše, “Prijedor” je u Banjaluci, rezultatom 74:68, pobijedio “Student”.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 36:31 za domaći “Student, ali su

izabranici Danila Palalića meč prelomili nakon pet minuta posljednje četvrtine, kad su imali 58:56. U superiornom finišu, Prijedorčani su postigli 16, a domaći 12 koševa. Meč su obilježile promašene trice oba tima: „Prijedor“ je od 23 pokušaja pogodio 5, a domaći od 22 šuta 7 trica.

Na putu do pobjede, Prijedorčane je predvodio fenomenalni Nemanja Bilanović sa 30 postignutih koševa. Ognjen Bilanović je imao 14, Srđan Stakić 10, Nemanja Tomić 6, a po 4 koša Dragan Vuković i Nikola Lakić. Trenutno vodeći “Radnik Basket” ima 42, druga je “Sutjeska” sa 40, a “Sokolac”, “Prijedor” i „Rogatica” po 38 bodova. Do kraja Prvenstva, “Prijedor” je domaćin “Tesliću” i “Kozari”, a u posljednjem kolu, pred plej-of, gostuje u Ugljeviku.