Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

NOVI USPJESI PRIJEDORSKIH STONOTENISERKI

Vikend je bio naročito uspješan za Stonoteniski klub „Prijedor“. Na seniorskom prvenstvu Republike Srpske, koje je održano u subotu u Banjaluci, Prijedočanke su osvojile sve tri medalje. Zlato je osvojila Sanja Milojica, srebro Marija Gnjatić, dok je Danijela Timarac bila treća. U nedjelju je ST „Prijedor“ bio domaćin tunira u kojem je učestvovalo 16 najboljih kadeta i kadetkinja u BiH.

U grupi osam najboljih maestralna je bila Marija Gnjatić, koja je pobijedila svih sedam rivala, čime je dokazala da je najbolja kadetkinja u državi.  Pred njom je nastup na Balkanskom prvenstvu u Bugarskoj, gdje se očekuje dobar plasman. Naredne subote, 10. juna, u Sportskoj dvorani „Mladost“ održaće se 19. Međunarodni turnir „Prijedor open“, koji će okupiti najbolje stonotenisere BiH i zemalja regiona, a moguć je i nastup takmičara iz Turske. Nastupiće i veterani, a biće organizovani i mečevi za invalide.