12.8 C
Prijedor

POBJEDE “BRDA” I FSA PRIJEDOR, PORAZ “SLOGE”

NAJNOVIJE VIJESTI

Susretima 6. kola nastavljeno je takmičenje u okviru Regionalne fudbalske lige Republike Srpske, grupa Zapad. Prijedorski klubovi bili su uspješni i od mogućih devet osvojili šest bodova.

Omladinski fudbalski klub „Brdo“ iz Hambarina na stadionu „Vedro polje“, visokim rezultatom 6:3, poluvrijeme 3:0, savladao je „Kotor Varoš“. Tri gola je postigao Nikola Miličević, a dva Neno Grahovac, bivši igrači „Rudar-Prijedora“. U listu strijelaca upisao se i Armin Mešić. To je prva pobjeda izabranika trenera Mirze Alkića ove sezone. „Brdo“ trenutno zauzima 12. mjesto, a u narednom kolu gost je petoplasirane ekipe „Ravan“ iz Međeđe.

Fudbalska sportska asocijacija Prijedor na gostovanju  kod „Milana“ u Kosjerevu osvojila je tri boda. Gol vrijedan tri boda, u 19. minutu, postigao je Danijel Bujić. FSA Prijedor sa sedam bodova zauzima sedmo mjesto, a u subotu, 23. septembra, domaćin je banjalučkom „Laušu“.

Fudbaleri  „Sloge“ iz Saničana, novajlije u Ligi, na gostovanju kod „Naprijeda“ u Banja Luci izgubili su minimalnim rezultatom 1:0. „Sloga“ je na 14. mjestu Lige sa pet osvojenih bodova. U nedjelju, 24. septembra, „Sloga“ će na svom terenu u Saničanima odigrati prvi ovosezonski susret, s obzirom da su do sada domaće mečeve igrali na prijedorskoj „Poljani“ i u Omarskoj. Gost „Sloge“ je devetoplasirani „Partizan“ iz Kostajnice.