Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

Poraz rukometašica „Mire“ kod „Gruda“

U desetom kolu Premijer lige BiH za rukometašice lider šampionata „Grude” su na svom terenu visokim rezultatom 42:31 porazile ekipu prijedorske “Mire”. Gruđanke su furiozno otvorile meč i napravile  vođstvo od  5:0. Nakon 15 minuta igre bilo je visokih 13:3 za domaći tim. Nakon toga su prvakinje odigrale rutinski, te održavale prednost od desetak golova do kraja poluvremena, koje je okončano rezultatom 22:13.

U drugom poluvremenu domaće igračice su prednost povećavale i u   48. minuti imale 15 golova viška (36:21). U samoj završnici su Gruđanke nastupile u znatno izmijenjenom sastavu, pa su gošće smanjile na konačnih 42:31. U timu “Mire” Azra Bašanović je postigla  16, Duška Titor pet, Tea Sladaković, Dragana i Jelena Mutić po tri gola, a u listu strijelaca upisala se i Branka Majstorović. Još su igrale: Bogdana Sekulić, Anja Suvajac, Sanja Vukman, Milica Bilbija,Tijana Krecelj. Za najbolje igračice su proglašene Anita Azinović iz “Gruda” i golman “Mire” Marija Gligorević.

Sa šest pobjeda, četiri poraza, 338 postignutih i 310 primljenih golova te 18 bodova “Mira” je četvrtoplasirani tim Lige. U posljednjem ovosezonskom kolu, “Mira” u Prijedoru dočekuje trećeplasiranu “Krivaju” iz Zavidovića, koja ima šest bodova viška u odnosu na Prijedorčanke.