Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

Poraz rukometašica „Mire” u Tuzli

Rukometašice „Mire”, nakon serije od pet pobjeda, gorčinu drugog prvenstvenog poraza, u 7. kolu Premijer lige BiH, osjetile su u Tuzli gdje ih je rezultatom  31:30 pobjedila ekipa “Jedinstva”. Tuzlanke su solidno odigrale prvo poluvrijeme i riješile ga rezultatom 18:13.

Fenomenalno je na golu branila Ivana Rajković, a Teodora Savić “flasterom“ je skoro onemogućila igru prvog strijelca lige Azru Bašanović, dopustivši joj u ovom dijelu postigne samo jedan pogodak. Borbene Tuzlanke su posustale  u nastavku utakmice, te su gošce u 35. minuti izjednačile rezultat na 21:21. Tuzlanke su se sa tri gola ostvarile prednosti 23:20, a u 40. minutu bilo je 23:22. Do kraja susreta igralo se gol za gol. U dramatičnom finišu “Jedinstvo” je uspjelo slaviti s golom prednosti, prekinuvši seriju od četiri poraza.

U timu  “Jedinstva” Admira Zvekić je postigla 12 golova, a u redovima “Mire” najefikasnije su bile sestre Dragana i Jelena Mutić sa po sedam golova.  Branka Majstorović i  Azra Bašanović postigle su po pet, a Duška Tintor i Tea Sladaković po tri gola. Golman Bogdana Sekulić, najbolja iz tima „Mire“ je imala 21, a Marija Gligorević tri odbrane. U timu „Mire“ su bile: Anja Suvajac, Sanja Vukman, Dragica Gligorević, Milica Bilbija, Neira Karagić i Tijana Krecelj.

Sa pet pobjeda i dva poraza, gol razlikom 238:201, te 15 bodova „Mira“ je treći tim Lige. U narednom kolu dočekuje sedmoplasirano „Goražde“.