13.8 C
Prijedor

PORAZOM U ZVORNIKU “RUDARI” IZGUBILI KORAK ZA BORCEM

NAJNOVIJE VIJESTI

U derbi susretu 16. kola šampionata Republike Srpske „Drina“ je u Zvorniku rezultatatom 2.1 pobjedila “Rudar Prijedor”.

Gosti iz  Prijedora su terensku incijativu pretvorili u vođstvo od 1:0 u  13.minuti preko golgetera tima Ognjena Jaćimovića.

U 15. minuti nakon centarašuta sa lijeve strane Stevanović  je dobro šutirao ali je Inđić loptu izboksovao  u korner.

Izjednačenje je uslijedilo u 18. minutu kad je strijelac bio  Dejan Rašević.

U 23. minuti, sa nekih 20-ak metara, dobro je šutirao  Milan Šakić a golman “Drine” Maksimović je zaustavio  njegov šut. Minut kasnije u prilici je bio Miloš Jokić  koji, sa  ivice golmanskog prostora, maši  okvir gola.

U 45. minuti zaprijetio je Stojanov a njegov udarac sa 18 metara završava pored gola.  Mijailović je stopostotnu priliku imao u 55. minuti kad se našao sam u golmanskom prostoru i iskosa šutirao kraj gola.

Domaći su drugi gol postigli preko Stevanovića u 59.minuti. .

U derbi utakmici u Zvorniku šef stručnog štaba „Rudar Prijedora” Zlatko Jelisavac ima je dosta kadrovskih problema. Bojan Burazor jeodrađivao   treći žuti karton, a nedostajali su Slaven Kovljen i Aleksandar Majdanac te neki igrači sa simptomima  prehlade i temperature.

“Zapeli” su u igri bivši “rudarevci” Kikić i  Ćulum a  iskusni trener  “Drine” Mile Lazarević taktičkom postavkom ovjerio je tri boda u duelu bivših premijerligaša BiH.

Nakon 16. kola na tabeli je vodeći “Borac” iz Banjaluke sa 37 bodova i gol razlikom  30:5.

Drugoplasirani “Rudar Prijedor”, nakon devet pobjeda, četiri remija i tri  poraza, gol razlikom 34:19, uknjižio je  31 bod. i 6. Bodova je u zaostatku za prvoplasiranom ekipom Borca.

DRINA – RUDAR PRIJEDOR 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Jaćimović (13), 1:1 Rašević (18), 2:1 Stevanović (59).
Stadion: Drine, Zvornik.